Obserwuj w Google News

Polska - Łotwa: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać mecz na żywo?

3 min. czytania
21.11.2023 20:29
Zareaguj Reakcja

Polska - Łotwa: transmisja TV i online stream meczu eliminacji Euro 2024. Biało-czerwoni podczas meczu z Łotwą będą mogli pożegnać się z polskimi kibicami i zakończyć trwający od marca sezon reprezentacyjny. Sprawdź, jak i gdzie można obejrzeć to spotkanie. Początek meczu dziś o godzinie 20.45.

Polska - Łotwa: Transmisja TV online
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski po zakończeniu eliminacji do Euro rozegra jeszcze jeden mecz, ostatni w tym roku kalendarzowym. Będzie to dopiero drugie spotkanie towarzyskie w 2023 roku. Polska wcześniej mierzyła się z Niemcami, a poza tym rywalizowała jedynie w eliminacjach do Euro 2024. Zaczęliśmy spotkaniem z Czechami, skończymy kwalifikacje także z tym rywalem, a cały sezon reprezentacyjny zamknie mecz z Łotwą.

Transmisja meczu Polska - Łotwa. Jak i gdzie oglądać mecz?

Dla kibiców będzie to ostatnia szansa w najbliższych miesiącach na obejrzenie kadry w akcji. Reprezentacja po zakończeniu eliminacji może jeszcze wziąć udział w barażach, które rozpoczną się w marcu. By zachęcić do przyjścia na Stadion Narodowy, PZPN znacznie obniżył ceny biletów. Za wejście na mecz towarzyski reprezentacji Polski z Łotwą kibice zapłacą mniej, niż za bilety na spotkania eliminacyjne. Wejściówki na trybuny D7 do D17 z tzw. kategorii III kosztują 50 zł. Bilety w wyższych kategoriach kosztują 70 zł (II k.) i 90 zł (III k). To ceny o ponad dwa razy niższe, niż w przypadku wejściówek na Wyspy Owcze.

W piątek na pewno zobaczymy skład reprezentacji zestawiony w nieco inny sposób niż podczas meczu z Czechami. Trener Michał Probierz zapowiedział, że nie zamierza zmieniać go zupełnie. - Jakieś zmiany kosmetyczne na pewno będą. Trzeba pamiętać, że wielu piłkarzy grało ostatnio mnóstwo meczów. Na razie skupiamy się na rywalizacji z Czechami, a później zobaczymy, jak będzie ze zdrowiem poszczególnym zawodników i porozmawiamy z lekarzem - zapowiedział selekcjoner.

Gra na Euro 2004 to do tej pory największy sukces Łotwy — w grupie eliminacyjnej drużyna prowadzona przez Aleksandrsa Starkovsa wyprzedziła m.in. Polskę, a w barażach okazała się lepsza od Turcji. W ostatnich latach nie udało się powtórzyć tego osiągnięcia. Najwyższe, 4. miejsce w eliminacjach Łotysze zajęli przed Euro 2012, gdy wyprzedzili Gruzję i Maltę, a w tabeli dali się prześcignąć Grecji (lider grupy), Chorwacji (wicelider) i Izraelowi.

Drużyna, którą obecnie prowadzi Dainis Kazakevičs w grupie eliminacyjnej do Euro 2024 wysoko przegrywała z faworytami: Turcją (4:0), Chorwacją (5:0), ale też była blisko urwania im punktów (2:3 z Turcją po golu straconym w 95. minucie i 1:0 z Walią).

Polska - Łotwa. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i online

Poprzednie mecze Polski z Łotwą odbyły się ponad 4 lata temu - w październiku i marcu 2019 roku, podczas kwalifikacji do Euro 2020. Oba zakończyły się naszymi zwycięstwami. W październiku pokonaliśmy Łotyszy po hat-tricku Roberta Lewandowskiego, a w marcu bramkę zdobył Kamil Glik i ponownie nasz kapitan. 

Polska w 10 meczach zgromadziła 25 punktów i wygrała grupę eliminacyjną, a Łotysze zwyciężyli tylko raz i zakończyli kwalifikacje na ostatnim miejscu w tabeli.

Mecz Polska - Łotwa na żywo zostanie rozegrany we wtorek 21 listopada o godz. 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Transmisję spotkania pokaże TVP i TVP Sport.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap