Obserwuj w Google News

Probierz ujawnił skład na mecz z Łotwą. Na ponad dobę przed spotkaniem

2 min. czytania
21.11.2023 07:50
Zareaguj Reakcja

Michał Probierz zaskoczył dziennikarzy i kibiców na konferencji prasowej. Na ponad dobę przed spotkaniem towarzyskim z Łotwą poznaliśmy wyjściowy skład reprezentacji Polski. Wolne dostanie m.in. Wojciech Szczęsny, a między słupkami zadebiutuje Marcin Bułka.

Michał Probierz
fot. PAP

Reprezentacja Polski zakończyła już udział w eliminacjach Euro 2024, ale w tym roku ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie towarzyskie. We wtorek 21 listopada biało-czerwoni podejmą w Warszawie słabą drużynę Łotwy. Polski Związek Piłki Nożnej chce najpewniej udanym akcentem zakończyć te koszmarne 12 miesięcy.

Czemu koszmarne? Polscy piłkarze, dziennikarze, trenerzy i eksperci cieszyli się z wylosowania słabej nawet jak na europejskie warunki grupy kwalifikacyjnej. Euforia przypominała tę z Euro 2012. I skończyło się podobną klapą. Lepsi od naszej ekipy okazali się Albańczycy i Czesi, a do ostatniego momentu o baraże walczyła Mołdawia. Mołdawia, która zdobyła na nas cztery punkty.

Polska - Łotwa: skład

Łotwa - ostatni rywal biało-czerwonych w 2024 roku - na pewno nie zagra w mistrzostwach Europy. Zespół zajął ostatnie 5. miejsce w grupie D - za Turcją, Chorwacją, Walią oraz Armenią - i zdobył tylko trzy punkty. Teraz pokusi się o niespodziankę na PGE Narodowym.

W poniedziałek odbyła się oficjalna konferencja prasowa z udziałem Michała Probierza i Jakuba Kiwiora. Nieoczekiwanie selekcjoner złamał zasadę ogłaszania wyjściowego składu na 75 minut przed pierwszym gwizdkiem i podał go na ponad dobę przed meczem. - Rozwieję wszystkie niuanse i dam Wam temat do dyskusji. Jeżeli nic się nie wydarzy, to tak będzie wyglądał wyjściowy skład - wyznał selekcjoner. I zaczął wymieniań nazwiska.

W bramce rozpocznie Łukasz Skorupski, ale w przerwie zmieni go Marcin Bułka. Golkiper OGC Nice, zbierający kapitalne recenzje w Ligue 1, tym samym zadebiutuje w drużynie narodowej. W obronie nie będzie rewolucji, ale kontuzjowanego Pawła Bochniewicza zastąpi Mateusz Wieteska. Z linii pomocy "wypadnie" Bartosz Slisz, a wskoczy Sebastian Szymański. Za Karola Świderskiego obok Roberta Lewandowskiego wystąpi Adam Buksa.

Probierz podkreślił, że Karol Świderski, który zasłabł w przerwie spotkania z Czechami, będzie do dyspozycji. - Jest normalnie brany pod uwagę pod kątem występu. Obawialiśmy się wcześniej o Pawła Wszołka, bo on też zmagał się ze swoimi kłopotami - dodał szkoleniowiec.

Relacja na żywo z meczu Polska - Łotwa na sport.radiozet.pl we wtorek 21 listopada od godz. 20:45.

Skład Polaków na mecz z Łotwą

Łukasz Skorupski - Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Jan Bednarek - Nicola Zalewski, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Jakub Piotrowski, Przemysła Frankowski - Robert Lewandowski, Adam Buksa

Źródło: RadioZET/Łączy nas piłka

Nie przegap