Obserwuj w Google News

Polska kontra Niemcy. Kiedy mecz towarzyski na PGE Narodowym?

2 min. czytania
30.05.2023 12:13
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski zagra z Niemcami przed czerwcowymi meczami eliminacji mistrzostw Europy 2024. Sprawdź, kiedy i o której godzinie rozpocznie się towarzyskie starcie na PGE Narodowym. Data i godzina zostały oficjalnie potwierdzone.

Polska - Niemcy, data, godzina
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mecze Polaków z Niemcami zawsze wzbudzają ogromne emocje. Podobnie będzie tym razem, choć sam pomysł tego starcia nie do końca podobał się trenerowi Fernando Santosowi. Portugalczyk wprost powiedział, że bardziej interesuje go kolejne spotkanie, w którym biało-czerwoni w eliminacjach Euro 2024 grać będą z Mołdawią. Niewykluczone zatem, że w potyczce z naszymi zachodnimi sąsiadami zdecyduje się na rezerwowy skład.

Zanim jednak dojdzie do walki o awans do mistrzostw Europu, do Warszawy przyjedzie gospodarz tej imprezy. Niemcy w ostatnich latach nie spisują się najlepiej, ale śmiało możemy powiedzieć, że są koszmarem reprezentacji Polski. Biało-czerwoni mierzyli się z tym rywalem aż 21 razy w historii. Wygrali tylko raz - w 2014 roku w el. Euro 2016. Wtedy w Warszawie gole dla Polaków strzelali Arkadiusz Milik i Sebastian Mila. Ostatnie starcie Polaków z Niemcami miało miejsce podczas fazy grupowej mistrzostw Europy we Francji. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Tegoroczne spotkanie z mistrzami świata z 2014 roku będzie szczególne z uwagi na Jakuba Błaszczykowskiego. Właśnie w tym starciu Kuba ma oficjalnie pożegnać się z kadrą narodową.

Polska - Niemcy: DATA, GODZINA meczu towarzyskiego na PGE Narodowym

Mecz Polska - Niemcy odbędzie się 16 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Jego początek zaplanowano na godzinę 20.45. Relacja i wynik meczu Polska - Niemcy na żywo na naszym portalu.

RadioZET.pl