Obserwuj w Google News

Polska - Czechy: Transmisja. Gdzie oglądać mecz eliminacji Euro 2024?

3 min. czytania
17.11.2023 20:39
Zareaguj Reakcja

Polska - Czechy: Transmisja TV i stream online w internecie. Reprezentacja Polski w ostatnim meczu eliminacji do Euro zmierzy się z Czechami na Stadionie Narodowym. Biało-czerwoni mają już jedynie matematyczne szanse na bezpośredni awans, do którego potrzebna będzie wygrana w Warszawie i korzystne wyniki w spotkaniach naszych grupowych rywali.  Sprawdź, gdzie będzie można obejrzeć mecz Polska kontra Czechy. Relacja i wynik live starcia Polski z Czechami na żywo na naszym portalu. Początek o godz. 20.45.

Transmisja Polska - Czechy. Gdzie obejrzeć mecz eliminacji do Euro 2024?
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

Gdy w marcu tego roku reprezentacja Polski rozpoczynała eliminacje do Euro, niemal wszyscy kibice spodziewali się, że awans na turniej będzie formalnością. Po pierwsze, grupowi przeciwnicy w większości nie mogą z nami rywalizować, jeśli porównujemy tylko jakość najważniejszych piłkarzy. Do tego wydawało się, że z obecną generacją zawodników, doświadczonych w europejskich pucharach i rywalizujących w trudnych ligach, problemy z kwalifikacją na turnieje na Starym Kontynencie mamy już za sobą. Reprezentacja nie opuściła żadnego turnieju od 2004 roku, gdy prowadził ją jeszcze Paweł Janas.

Już na początku marcowych kwalifikacji, gdy  mierzyliśmy się z Czechami, okazało się, że kadra może mieć niespodziewane kłopoty z awansem. Kolejne mecze - z Mołdawią w Kiszyniowie i Warszawie oraz z Albanią w Tiranie - tylko to potwierdzały. Polacy stracili w nich łącznie 11 punktów, przez co nasze szanse na bezpośredni awans są już niemal zerowe. W ostatnim spotkaniu eliminacyjnym ponownie zmierzymy się z reprezentacją prowadzoną przez Jaroslava Silhavego, w którym pozostaje nam liczyć jedynie na godny występ i szczęście w barażach.

Polska (10 pkt.) ma bowiem 3 punkty straty do lidera tabeli grupy E – Albanii – a 2 do Czech. Obie te drużyny, podobnie jak Mołdawia, rozegrały o jeden mecz niż biało-czerwoni. Na turniej awansują dwie najlepsze zespoły w grupie, więc Polakom pozostaje liczyć na wygraną z Czechami w Warszawie i ich późniejszy remis z Mołdawią.

Redakcja poleca

Polska – Czechy: Transmisja TV i online stream w internecie

Albania, lider ‘polskiej’ grupy, także zmierzy się jeszcze z Mołdawią, a także z Wyspami Owczymi. Na potknięcie drużyny Sylvinho trudno jednak liczyć – nie przegrała ona od marca, gdy grała... z Polską (1:0 po golu Karola Świderskiego). Później wygrała z Mołdawią (2:0), Wyspami Owczymi (1:3), naszą kadrą (2:0) i Czechami (3:0), a także wywalczyła w Pradze remis 1:1.

Do 24-zespołowych ME awansują bezpośrednio zwycięzcy i wicemistrzowie 10 grup (łącznie 20 drużyn), udział zapewniony ma też gospodarz, a pozostałych trzech uczestników wyłonią baraże w marcu 2024 roku. Jeśli Polacy nie znajdą się jednym z dwóch pierwszych miejsc w tabeli grupy E, to ze względu na osiągnięcia w ostatniej edycji Ligi Narodów, gdzie utrzymali się w najwyższej dywizji, poszukają szczęścia w barażach.

O trzy ostatnie miejsca na Euro 2024 powalczy 12 drużyn w trzech tzw. ścieżkach (po cztery zespoły), których zwycięzcy uzyskają awans. W każdej z tych ścieżek, identycznie jak w barażach, o awans na mundial 2022, odbędą się półfinały i finał. Gdyby eliminacje zakończyły się przed meczem Polski z Czechami, to z najwyższej dywizji Ligi Narodów bez awansu zostałyby - w kolejności miejsc w końcowej klasyfikacji - Chorwacja, Włochy, które triumfowały w Euro 2021 i występują w roli obrońcy tytułu, oraz Polska. Stawkę uzupełniłaby najlepsza w czwartej dywizji LN Estonia.

Polska – Czechy: Gdzie obejrzeć mecz eliminacji do Euro 2024?

Mecz Polska - Czechy na żywo rozpocznie się w piątek 17 listopada o godz. 18:45. Transmisję spotkania pokaże TVP 1, TVP Sport i portal tvpsport.pl.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap