Obserwuj w Google News

Koniec marzeń. Polacy bez awansu z grupy el. Euro 2024

2 min. czytania
17.11.2023 22:45
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Czechami na Stadionie Narodowym na zakończenie eliminacji Euro 2024. Podział punktów oznacza, że "Biało-czerwoni" straci szansę na bezpośredni awans z grupy.

Robert Lewandowski
fot. PAP/Leszek Szymański

To już pewne. Reprezentacja Polski nie ma już żadnych szans na bezpośredni awans na Euro 2024. "Biało-czerwoni" byli pod ścianą jeszcze przed meczem z Czechami, gdzie wiedzieli, że tylko wygrana pozwoli im wciąż wierzyć w wyjście z grupy z 2. miejsca. Tymczasem na Stadionie Narodowym padł remis 1:1, co kompletnie pogrzebało nasze szanse.

Blamaż reprezentacji Polski

W pierwszej połowie podopieczni Michała Probierza grali chaotycznie, często bez pomysłu na rozdarcie defensywy rywala. Przełamanie przyniósł rajd Nikoli Zalewskiego, po którym piłkę do siatki skierował Jakub Piotrowski. Dla pomocnika Ludogorca było to debiutanckie trafienie w kadrze.

Niestety po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić Czesi. Zaledwie cztery minuty po przerwie gola wyrównującego strzelił Tomas Soucek, a na stadionie zapanowała cisza. Pomimo starań, Polacy nie potrafili rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu piłkę na wagę zwycięstwa miał Jan Bednarek, jednak futbolówka przeleciała ponad bramką Jindricha Stanka.

Polacy zakończyli tym samym eliminacje Euro 2024 z dorobkiem 11 punktów. Na ten moment zajmują 3. miejsce w tabeli, jednak mogą zostać wyprzedzeni przez Mołdawię, która w poniedziałek zmierzy się z Czechami.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap