,

Polska - Albania: Zmiany w reprezentacji. Na taki skład postawi Santos?

27.03.2023 09:13

Po porażce 1:3 z Czechami reprezentacja Polski wyjdzie na mecz z Albanią w el. Euro 2024 w odmienionym składzie. Zmieni się niewiele, ale jakość gry powinna się znacznie poprawić - tak przynajmniej zapewnia kibiców przed spotkaniem Fernando Santos.

Fernando Santos
fot. PAP/Piotr Nowak

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos przyznał przed poniedziałkowym meczem z Albanią w Warszawie w eliminacjach Euro 2024, że będą zmiany w składzie w porównaniu z przegranym 1:3 spotkaniem z Czechami.

- Mecz z Czechami nie zmienił mojej wizji gry reprezentacji Polski. Może nie wszystko udało się wdrożyć, ale wnioski są oczywiste - to nie może się więcej wydarzyć. W całej mojej karierze nie pamiętam takiej sytuacji, żeby przegrywać 0:2 po trzech minutach. Już rozmawiałem o tym z zawodnikami. Bardzo ważne, żeby zresetowali głowy. Nie mogą oczywiście o tym zapomnieć, ale nie możemy tego powtórzyć - powiedział Santos podczas niedzielnej konferencji prasowej w Warszawie, krótko przed treningiem kadry.

Polska - Albania: Zapowiedź meczu el. Euro 2024

Jak przyznał, nie ma jeszcze gotowej jedenastki na mecz z Albanią. - W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć, czy mam nawet 90 procent składu w głowie. Trzy dni treningów dają pewne odpowiedzi na pytania i wątpliwości, ale później przychodzi mecz i trzeba to weryfikować. Wynika to z różnych powodów. Chodzi m.in. o to, że graliśmy przed chwilą mecz z Czechami, więc musimy mieć świeżą drużynę. Nie będzie to jakaś radykalna zmiana, jeśli chodzi o skład na Albanię, ale zmiany na pewno będą - zapowiedział.

Wszystko wskazuje jednak na to, że biało-czerwoni ponownie zagrają formacją 1-4-2-3-1, a w bramce pozostanie Wojciech Szczęsny. Na lewej obronie powinniśmy zobaczyć Przemysława Frankowskiego, który dobrze radził sobie na tej pozycji w drugiej połowie meczu z Czechami, zaś na prawej - nieco z konieczności, ponieważ kontuzjowani są Matty Cash i Bartosz Bereszyński - zagra najprawdopodobniej Robert Gumny. Na środku defensywy wystąpi zapewne ponownie Jan Bednarek, ale tym razem partnerować mu będzie ktoś z dwójki Paweł Dawidowicz/Bartosz Salamon.

Jako defensywni pomocnicy powinni tym razem wystąpić Piotr Zieliński oraz jedyny polski strzelec gola z meczu z Czechami - Damian Szymański. Na lewej stronie zagra najprawdopodobniej Nicola Zalewski, zaś na prawej - Michał Skóraś lub Jakub Kamiński. Pomiędzy nimi znajdzie się Sebastian Szymański, a na szpicy biegać będzie Robert Lewandowski.

Polska - Albania: Przewidywany skład

  • Wojciech Szczęsny - Przemysław Frankowski, Paweł Dawidowicz (Bartosz Salamon), Jan Bednarek, Robert Gumny - Piotr Zieliński, Damian Szymański - Nicola Zalewski, Sebastian Szymański, Michał Skóraś (Jakub Kamiński) - Robert Lewandowski

Polska - Albania: Kiedy i o której godzinie mecz? Relacja na żywo

Mecz Polska - Albania w 2. kolejce el. Euro 2024 odbędzie się w poniedziałek 27 marca o godzinie 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie. Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Albania na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się