Obserwuj w Google News

"Piłkarska kompromitacja". Boniek brutalnie ocenił grę reprezentacji

2 min. czytania
21.11.2023 11:20
Zareaguj Reakcja

Zbigniew Boniek nie gryzł się w język, oceniając ostatnie wyniki reprezentacji Polski. "Piłkarska kompromitacja" - pisze były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wciąż ma jednak nadzieję na to, że Polacy zagrają na Euro 2024.

Zbigniew Boniek
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

"Nikogo nie bronię, brak awansu z tej grupy to piłkarska kompromitacja. W barażach spotkamy się z drużynami jeszcze gorszymi. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ja chciałbym widzieć Polskę na Euro 2024. Nic więcej. Proste marzenie byłego reprezentanta" - napisał legendarny piłkarz na Twitterze (X).

Fatalny występ reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024

Reprezentacja Polski po remisach 1:1 z Mołdawią i Czechami w ostatnich spotkaniach eliminacji Euro 2024 straciła szanse na bezpośredni awans do turnieju. W grupie zajęła dopiero trzecie miejsce - za Albanią i Czechami. Z ośmiu meczów wygrała tylko trzy, w tym dwukrotnie z Wyspami Owczymi.

Teraz kadrę Michała Probierza czekają baraże. Te rozegrane zostaną w marcu 2024 roku. Zanim jednak do nich dojdzie biało-czerwoni rozegrają ostatnie spotkanie w tym roku. We wtorek w towarzyskim starciu zmierzą się z Łotwą.

- Wiem, że to jest trudny etap. Trzeba to przetrwać. Przeprowadzamy zmianę pokoleniową, dlatego proszę o trochę cierpliwości, bo uważam, że nasza kadra idzie w dobrym kierunku i robi duży krok na drodze do tego, aby było lepiej - mówił na konferencji przed meczem selekcjoner.

Mecz Polska - Łotwa na żywo dziś od godziny 20.45. Relacja i wynik live na naszym portalu.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap