Obserwuj w Google News

On też nie będzie selekcjonerem reprezentacji Polski. Kuleszy kurczy się lista

2 min. czytania
17.09.2023 22:56
Zareaguj Reakcja

Wydaje się, że już tylko Marek Papszun i Michał Probierz rywalizują o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza musi skreślić z listy kolejne mocne nazwisko.

Cezary Kulesza
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Cezary Kulesza musi się spieszyć z wyborem nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Fernando Santos stracił posadę 13 września, a 12 października biało-czerwoni rozegrają kolejny mecz eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi. Dwa tygodnie wcześniej trzeba rozesłać powołania.

Ze względu na ograniczone ramy czasowe prezes PZPN praktycznie musiał skupić swoje wysiłki na krajowych szkoleniowcach lub tych, którzy pracują w ekstraklasie. W mediach pojawiały się różne nazwiska, ale najczęściej cztery: Marek Papszun, Michał Probierz, Maciej Skorża i jedyny obcokrajowiec w tym gronie, opiekun Legii Warszawa Kosta Runjaić. Połowa z nich jest już nieaktualna.

Runjaić odpada z wyścigu po fotel selekcjonera

Jako pierwszy Cezaremu Kuleszy odmówił Maciej Skorża, który ma ważny kontrakt w Japonii. W niedzielę szef centrali musiał wykreślić kolejne nazwisko. To ostatnie.

"Kosta Runjaić świetnie potrafi organizować sobie pracę i dobrać ludzi do sztabu. W kontekście reprezentacji - jest niedostępny" - powiedział w Lidze Plus Extra w Canal+ Sport dyrektor Legii Warszawa Jacek Zieliński. "Nie dla reprezentacji. Kosta zostaje" - potwierdziła później w mediach społecznościowych Aleksandra Kalinowska, manager ds. marketingu i komunikacji w stołecznym klubie.

Selekcjoner w środę?

Jeśli Kulesza nie zaskoczy, zostają tylko dwie opcje, obie prawdopodobne. Michał Probierz pracuje obecnie z młodzieżową reprezentacją Polski i jego "awans" byłby dość naturalny. Marek Papszun ma status bezrobotnego i jest dostępny "od zaraz", bez żadnych formalności ze strony klubu. Media informowały już nawet o jego potencjalnym asystencie, którym miałby zostać Łukasz Piszczek.

Kiedy poznamy nowego selekcjonera? We wtorek ma się zebrać zarząd PZPN w tej sprawie, ale formalnie nazwisko trenera kadry powinno zostać ogłoszone w środę podczas konferencji prasowej.