Obserwuj w Google News

Nowe informacje ws. Santosa. "Sprawa nie jest aż tak skomplikowana"

2 min. czytania
12.09.2023 19:19
Zareaguj Reakcja

Fernando Santos przestanie pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski. Rozwiązanie kontraktu Portugalczyka z Polskim Związkiem Piłki Nożnej może zostać ogłoszone nawet w ciągu kilkudziesięciu godzin - poinformował portal meczyki.pl.

Fernando Santos
fot. PAP/EPA

Fernando Santos i Cezary Kulesza odbyli we wtorek rano spotkanie, podczas którego - jak potwierdził rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski - rozmawiali o zakończonym niedawno zgrupowaniu i trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się reprezentacja w eliminacjach Euro 2024. Żadne decyzje nie zapadły i przekazano jedynie, że panowie spotkają się ponownie jeszcze w tym tygodniu. Nietrudno było się domyślić, że PZPN poważnie myśli o rozstaniu się z Portugalczykiem, ale przeszkodą jest jego wysoka pensja i pieniądze, jakie trzeba byłoby wypłacić mu w przypadku zerwania umowy. Jak poinformował jednak Tomasz Włodarczyk, sprawa nie jest aż tak skomplikowana.

Fernando Santos zostanie zwolniony z reprezentacji Polski

"Według naszej wiedzy Fernando Santos ma jeszcze w tym tygodniu przestać oficjalnie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Może stać się to właściwie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Jak rozumiemy, dopinane są ostatnie formalności, po czym dojdzie do podpisania dokumentów rozwodowych i rozstania" - czytamy na portalu meczyki.pl. "Sprawa nie jest aż tak skomplikowana" - podkreśla w tekście dobrze poinformowany w sprawach reprezentacji dziennikarz.

Portugalczyk przychodził do reprezentacji Polski jako wielka gwiazda, ale kompletnie zawiódł. Kadrę poprowadził w zaledwie sześciu meczach. Wygrał towarzysko z Niemcami, a także w eliminacjach Euro 2024 z Albanią i Wyspami Owczymi. Przegrał wszystkie wyjazdowe starcia - z Czechami, Mołdawią i Albanią. Przez to reprezentacja Polski praktycznie straciła szanse na bezpośredni awans do mistrzostw Europy. Teraz pozostaje jej liczyć na baraże. Kto poprowadzi kadrę w kolejnych spotkaniach? Wśród potencjalnych następców Santosa wymienia się takich trenerów jak Maciej Skorża, Jan Urban i Marek Papszun.

Decyzja w sprawie nowego selekcjonera reprezentacji Polski nie powinna być mocno odwlekana. Kadra już w październiku zagra kolejne mecze. Jej najbliższym rywalem będzie ekipa Wysp Owczych.

Nie przegap