Obserwuj w Google News

Godzina meczu Mołdawia - Polska: O której początek spotkania el. Euro 2024?

2 min. czytania
20.06.2023 19:50
Zareaguj Reakcja

Mołdawia - Polska GODZINA: Reprezentacja Polski w czerwcu wraca do gry w eliminacjach Euro 2024. Kiedy i o której godzinie rozegra mecz 3. kolejki z Mołdawią? Sprawdź godzinę i datę meczu Mołdawia - Polska w el. Euro 2024! Relacja i wynik spotkania live na naszym portalu.

Wojciech Szczęsny
fot. Rex Features/East News

Po dwóch meczach reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2024 kibice biało-czerwonych mają mieszane uczucia. Podczas drugiego zgrupowania Polaków pod wodzą Fernando Santosa czekać nas będzie jednak tylko jedno spotkanie kwalifikacyjne - z Mołdawią.

Mołdawia to zdecydowanie najsłabszy rywal, z którym przyjdzie się mierzyć naszej kadrze w tych eliminacjach. Nasi wtorkowi rywale to dopiero 174. drużyna w rankingu FIFA - są gorsi nawet od Wysp Owczych, które sklasyfikowane są na 123. pozycji.

Redakcja poleca

Mołdawia - Polska: Zapowiedź meczu el. Euro 2024

W pierwszym swoim meczu w eliminacjach Mołdawianie jednak nieco zaskoczyli, bo zremisowali u siebie ze wspomnianymi Wyspami Owczymi 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył w 87. minucie Ion Nicolaescu. Podobnym wynikiem, bo 0:0 popisali się w spotkaniu z Czechami, co można już nazwać gigantyczną sensacją.

Polacy bowiem przegrali z tą samą drużyną w pierwszej kolejce 1:3. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył wówczas Damian Szymański. Zdecydowanie lepiej jednak poradzili sobie w drugim spotkaniu i pokonali Albanię 1:0 po bramce Karola Świderskiego.

Do tej pory Polska grała z Mołdawią sześciokrotnie. Pięć z tych spotkań wygrała, jedno zremisowała. Co ciekawe, były to dość skromne, jak na klasę rywala, zwycięstwa - 2:1, 3:0, 1:0, 2:0, 1:0. Remis padł w czerwcu 2013 roku - było 1:1.

Mołdawia - Polska: Data i godzina meczu el. Euro 2024

Mecz Mołdawia - Polska w 3. kolejce el. Euro 2024 odbędzie się we wtorek, 20 czerwca, o godzinie 20:45. Śledź relację live online i wynik meczu Mołdawia - Polska na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl