Obserwuj w Google News

Michał Probierz pożegnał się z reprezentacją. "Czas doświadczeń"

2 min. czytania
22.09.2023 12:39
Zareaguj Reakcja

Michał Probierz w środę został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski. Na rzecz seniorskiej kadry zostawił drużynę do lat 21. W piątek oficjalnie pożegnał się ze swoim teamem. "Czas doświadczeń i jesteście gotowi" - napisał w mediach społecznościowych.

Michał Probierz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Probierz przejął reprezentację Polski do lat 21 4 lipca. Prowadził kadrę niewiele ponad rok. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej 20 września postanowił awansować go na trenera pierwszej reprezentacji. To właśnie Probierz zastąpił zwolnionego po zaledwie sześciu meczach Fernando Santosa. Były trener m.in. Jagiellonii i Cracovii był najwyraźniej mocno zżyty ze swoim zespołem. Pożegnać się z nim postanowił w mediach społecznościowych.

Michał Probierz pożegnał się z reprezentacją Polski do lat 21

"Na ręce kapitana dziękuje za 14 miesięcy pracy ze wspaniałą grupą ludzi. Czas doświadczeń i jesteście gotowi do Kwalifikacji ME. Atmosfera i umiejętności zaprowadzą was na ME" - napisał.

Probierz od samego początku ma mnóstwo pracy przy pierwszej drużynie. Przejął ją w środku eliminacji Euro 2024, w których drużyna poniosła aż trzy porażki w zaledwie pięciu meczach. Nie ma dużo czasu na analizowanie, bowiem już zaraz musi rozesłać powołania. Pierwszy mecz jego nowa drużyna rozegra już 12 października. Rywalem biało-czerwonych będą Wyspy Owcze.

Reprezentacja Polski w walce o awans do mistrzostw Europy 2024

Celem Probierza będzie oczywiście awans do mistrzostw Europy 2024. Polska w swojej grupie eliminacyjnej zajmuje jednak przedostatnie miejsce. Nadzieją są za to baraże, które rozegrane zostaną w przyszłym roku.

Nie przegap