Obserwuj w Google News

Media: Jest data konferencji z nowym selekcjonerem

2 min. czytania
18.09.2023 21:36
Zareaguj Reakcja

PZPN jest bliski podpisania umowy z nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portal sport.pl poszedł o krok dalej, pisząc, kiedy wstępnie możemy poznać nazwisko następcy Fernando Santosa. "Prezes Kulesza chce omówić koncepcje z wiceprezesami" - czytamy.

Cezary Kulesza
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER/East News

Lada dzień mamy poznać nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski. Tuż po zwolnieniu Fernando Santosa PZPN zapowiadało, że chce znaleźć jego następcę do 20 września. - Podawanie terminu 20 września jest rozsądne, ale nie chcę niczego gwarantować i być zakładnikiem deklaracji i dat. Ten horyzont czasowy jest realny - podkreślał sekretarz generalny federacji Łukasz Wachowski.

Z doniesień medialnych dziennikarze są przekonani, że szkoleniowcem zostanie ktoś z dwójki: Michał Probierz i Marek Papszun. Jednak trudno ustalić, który z nich ma większe szansy u Cezarego Kuleszy. Mimo to prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ma mieć swojego faworyta, ale zanim dojdzie do ostatecznego wyboru chce omówić go z wiceprezesami.

Media: PZPN wyznaczył datę na prezentację nowego trenera reprezentacji

"Plan jest taki, aby we wtorek na mniej formalnym spotkaniu, przegadać sprawę z wiceprezesami, a także członkami zarządu PZPN. Ta kilkunastoosobowa grupa ma spotkać się w jednym z warszawskich hoteli, by przedstawić swoje zdanie dotyczące selekcjonera, wysłuchać tego, co powie Kulesza, ale też spojrzeć na raport, który od kilku dni szykuje dyrektor sportowy PZPN, Marcin Dorna" - pisze sport.pl.

Istnieje możliwość, że raport doprowadzi do rozmów między włodarzami. Być może we wtorek PZPN podejmie decyzję co do selekcjonera kadry narodowej. W związku z tym rozstrzygnięcie kwestii może zapaść na formalnym zebraniu federacji, które zaplanowano na środę 20 września. Spotkanie ma odbyć się o godzinie 10:00.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem prawdopodobnie konferencja prasowa, na której zostanie zaprezentowany nowy selekcjoner odbędzie się o godzinie 13:00. Jedna dokładna godzina stoi pod znakiem zapytania.

Nie przegap