Obserwuj w Google News

Media: Jest decyzja ws. Błaszczykowskiego. Co z pożegnaniem Polaka?

2 min. czytania
05.06.2023 18:59
Zareaguj Reakcja

W towarzyskim meczu Polska - Niemcyy na PGE Narodowym dojdzie do pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego. Portal "Interia" dowiedział się, że 37-latek ma wyjść na to spotkanie w pierwszym składzie. Z kolei Szymon Borczuch z "TVP Sport" zdradził szczegółowe informacje na temat zgrupowania reprezentacji Polski.

Jakub Błaszczykowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W poprzednim tygodniu na konferencji prasowej Fernando Santos ogłosił powołania do  reprezentacji Polski na zbliżający się towarzyski mecz z Niemcami oraz spotkanie z Mołdawią w ramach eliminacji do Euro 2024. Na liście powołanych nie znalazł się  Jakub Błaszczykowski, który miał oficjalnie pożegnać się z kadrą na PGE Narodowym. Selekcjoner zapewniał, że legendarny pomocnik dostanie swoją szansę, chociaż do tej pory nie było wiadomo, jaki przebieg będzie miało samo pożegnanie.

Redakcja poleca

Są szczegóły pożegnania Błaszczykowskiego

Później do sprawy, w rozmowie z Interią, odniósł się rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Zadeklarował on, że Błaszczykowski zagra z Niemcami w wyjściowym składzie, a przed meczem otrzyma pamiątkową koszulkę i paterę.

Nieco więcej szczegółów na temat sytuacji Błaszczykowskiego przekazał Szymon Borczuch. "Jakub Błaszczykowski był dziś w kontakcie z Fernando Santosem. Ustalenia są takie, że Kuba dołączy do kadry 14 czerwca. Dzień później weźmie udział w oficjalnym treningu i pewnie także konferencji. Na mecz powinien wybiec w podstawowym składzie" - przekazał dziennikarz TVP Sport.

Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się 12 czerwca, jednak 37-latek ma dołączyć dwa dni później, ponieważ jego Wisłę Kraków czeka barażowy mecz z Puszczą Niepołomice. Jeśli "Biała Gwiazda" wygra, wtedy czeka ją finał baraży, który wyłoni ostatniego beniaminka PKO BP Ekstraklasy. Mecz zaplanowano na 11 czerwca.

RadioZET.pl/Interia/TVP Sport