,

Matty Cash odgryzł się Tomaszowi Hajcie. Wulgarna odpowiedź na insynuacje

29.03.2023 20:21

Matty Cash mógł symulować kontuzję w spotkaniu eliminacji Euro 2024 z Czechami - stwierdził Tomasz Hajto na antenie Polsatu Sport. Piłkarz Aston Villi nie pozostał głuchy na te insynuacje i w krótkich wulgarnych słowach odpowiedział ekspertowi stacji.

Matty Cash
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Matty Cash znalazł się w wyjściowym składzie na inauguracyjne spotkanie eliminacji Euro 2024 z Czechami w Pradze. Po trzech minutach biało-czerwoni przegrywali już 0:2, a po kolejnych sześciu stracili prawego obrońcę Aston Villi. 25-latek doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Robert Gumny.

Wynik był niekorzystny, skończyło się 1:3, a sam zawodnik naraził się ekspertowi Polsatu Sport Tomaszowi Hajcie. Były reprezentant Polski zasugerował nawet, że Cash symulował i po prostu nie chciał dłużej przebywać na boisku. Jego słowa wywołały poruszenie w sieci.

Hajto: Cash udał kontuzję

- Uważam, że po zderzeniu wiedział, że będzie zmieniony i wręcz udał kontuzję. Zszedł, bo wiedział, że zejdzie - tłumaczył Hajto w "Cafe Futbol". - Ja nigdy nie powiedziałem, że on udał kontuzję, tylko że mi się wydaje, że udał. Nie chce mi się wierzyć, że po takich kilku minutach, po których zszedł, nie chciał się zrehabilitować. Jego kontuzja to nie jest naderwanie ani nie są to naderwane włókna, tylko rzekomo naciągnięcie - dodał.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jako pierwszy zareagował ojciec piłkarza. - Jestem zdumiony, że ktoś może wygłaszać takie komentarze. Zwłaszcza nie znając faktów! Jako rodzina jesteśmy bardzo rozczarowani takimi słowami, szczególnie że wygłosił je ktoś, kto sam grał w piłkę - pieklił się Stuart Cash w rozmowie z Wirtualną Polską Sportowe Fakty.

Słowa Hajty nie znalazły też potwierdzenia w rzeczywistości. Aston Villa poinformowała, że Matty Cash doznał kontuzji łydki i będzie pauzował przez 3-4 tygodnie. Nic dziwnego, że opinia Hajty wprawiła go w osłupienie i niejako zmusiła do reakcji. Wulgarnej reakcji.

Cash odpowiada Hajcie

"Pieprzysz głupoty" - wypalił Matty Cash na Twitterze, oznaczając Tomasza Hajtę. Tak właśnie należy tłumaczyć "absolute shit", jak dosłownie napisał piłkarz ekipy z Birmingham. Wcześniej odniósł się bezpośrednio do swego urazu.

"Jestem sfrustrowany, że nabawiłem się drobnej kontuzji, która okazała się poważniejsza, niż oczekiwano. Mam nadzieję, że nie potrwa to długo i zrobię wszystko, by wrócić jak najszybciej" - podkreślił 25-latek.

Tomasz Hajto przeprasza Casha

Wywołany do tablicy Tomasz Hajto nie pozostawił tego twitta bez odpowiedzi. Ekspert przyznał się do błędu i przeprosił za swoje zachowanie. "Cześć Matty, poniosło mnie z tą diagnozą. Przepraszam i życzę Ci szybkiego powrotu do  zdrowia!" - napisał były reprezentant kraju.

Reprezentacja Polski w dwóch pierwszych meczach eliminacji Euro 2024 zdobyła trzy punkty. Po porażce z Czechami przeszła wygrana w Warszawie z Albanią 1:0. Jedynego gola zdobył Karol Świderski. Kolejne zgrupowanie w czerwcu.

loader

RadioZET.pl/Polsat Sport/WP Sportowe Fakty

Logo radiozet Dzieje się