Obserwuj w Google News

Losowanie baraży Euro 2024: Transmisja TV. Gdzie i o której obejrzeć?

2 min. czytania
23.11.2023 11:10
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski nie wywalczyła bezpośredniego awansu na Euro 2024 w eliminacjach. W związku z tym biało-czerwoni spróbują uzyskać przepustki na turniej w Niemczech przez baraże. W sumie zespół pod wodzą Michała Probierza będzie musiał wygrać dwa mecze. Sprawdź, gdzie oglądać losowanie baraży o Euro 2024. Kiedy i o której zaplanowano ceremonię losowania? Transmisja TV i online stream.

Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polscy piłkarze nie wywiązali się z zadania i w teoretycznie łatwej grupie E zakończyli zmagania na trzecim miejscu, ustępując drugim Czechom i pierwszym Albańczykom. Pod koniec zeszłego tygodnia biało-czerwoni remisem z Czechami zakończyli swój udział w eliminacjach do Euro 2024.

Redakcja poleca

Łącznie w ośmiu meczach polska kadra uzbierała jedynie jedenaście punktów, strzelając dziesięć goli i tracąc taką samą liczbę bramek. Trzy spotkania wygrali, dwa zremisowali i odnieśli trzy porażki. Taki wynik nie mógł zapewnić nam awansu na turniej w Niemczech, dlatego Polacy będą musieli spróbować szczęścia w barażach o Euro 2024, które zaplanowano wiosną przyszłego roku.

Gdzie oglądać losowanie par barażowych na Euro 2024?

W sumie za sprawą kwalifikacji awans na Euro 2024 uzyska 20 zespołów. Trzy miejsca zarezerwowano w barażach. Reprezentacja Polski będzie rywalizować w jednej z trzech ścieżek. Robert Lewandowski i spółka trafili do ścieżki A.

Ostatecznie po zwycięstwie Chorwacji z Armenią 1:0 Polacy w półfinale baraży zmierzą się z Estonią. Natomiast w drugiej parze Walia zagra z Finlandią, Ukrainą lub Islandią.

Baraże o Euro 2024: Kiedy losowanie? O której godzinie?

Losowanie baraży o Euro 2024 odbędzie się w czwartek 23 listopada w szwajcarskim Nyonie około godziny 12:00.

Losowanie baraży Euro 2024: Transmisja TV i online

Ceremonię z losowania par barażowych będzie można oglądać na antenie Polsatu Sport. Transmisja zostanie przeprowadzona także online na platformie Polsat Box Go. Dodatkowo wydarzenie będzie transmitowane na oficjalnej stronie UEFA.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap