Obserwuj w Google News

Zapytał Lewandowskiego o Probierza. Wymowna reakcja kapitana kadry

2 min. czytania
20.09.2023 08:49
Zareaguj Reakcja

W środę rano Michał Probierz został wybrany na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Kilkanaście godzin wcześniej Robert Lewandowski stanął przed kamerami Polsatu Sport po wygranym meczu Barcelony w 1. kolejce Ligi Mistrzów. Wówczas podczas rozmowy Bożydar Iwanow zapytał się kapitana biało-czerwonych, co zrobi, gdy Probierz zostanie następcą Fernando Santosa. Napastnik odpowiedział jednym zdaniem.

Robert Lewandowski i Bożydar Iwanow
fot. Polsat Sport/screen

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Po dokładnie siedmiu dniach Cezary Kulesza w środę rano opublikował wpis w mediach społecznościowych, ogłaszając następcę Fernando Santosa. W wyścigu o posadę szkoleniowca były trener m.in. Jagiellonii Białystok i Cracovii walczył z Markiem Papszunem. Ostatecznie wybór PZPN padł na 50-latka.

Dzień wcześniej miało miejsce zupełnie inne wydarzenie, czyli inauguracja nowego sezonu Ligi Mistrzów. W jednym z pierwszych meczów Barcelona zagrała z Royal Antwerp. Mistrzowie Hiszpanii rozbili rywali 5:0, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. To było wyjątkowe trafienie napastnika, który po raz setny cieszył się z gola w europejskich pucharach.

Lewandowski spytany o Probierza. Krótka odpowiedź

- Serdeczne gratulacje, bo pękła setka. Ja wiem, że ostatnio, w dobie różnych sytuacji, może się kojarzyć inaczej - zaczął pomeczowy wywiad Bożydar Iwanow. Dziennikarz Polsatu Sport nawiązał w ten sposób do ostatnich wypowiedzi Cezarego Kuleszy.

- W tym tygodniu o tym słyszałem, ale w trakcie meczu o tym nie myślałem. Piękna liczba, nigdy nie sądziłem, że tego dokonam. Wielki wieczór dla mnie, super graliśmy. Mieliśmy ten mecz pod kontrolą, oby tak dalej - odpowiedział 35-latek.

Iwanow poruszył również wątek nowego selekcjonera reprezentacji Polski, pytając Lewandowskiego, jak zapatruje się na ewentualną współpracę z Michałem Probierzem.

- Z mojej strony będę próbował pomóc jeśli będę mógł i to dla mnie jest najważniejsze - odpowiedział krótko kapitan biało-czerwonych.

Nie przegap