Obserwuj w Google News

Kulesza ujawnia plan ws. następcy Santosa. PZPN podał termin

2 min. czytania
13.09.2023 18:04
Zareaguj Reakcja

Po zwolnieniu Fernando Santosa Cezary Kulesza musi jak najszybciej znaleźć nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski ujawnił, do kiedy federacja zamierza ogłosić szkoleniowca biało-czerwonych. "Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową" - dodał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cezary Kulesza
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

W środowe popołudnie PZPN oficjalnie potwierdził o rozstaniu się z Fernando Santosem. Wyniki uzyskiwane za kadencji Portugalczyka były fatalne i po 232 dniach postanowiono pożegnać się z 68-latkiem z Lizbony. Natychmiast pojawiło się pytanie: "kiedy PZPN ogłosi nowego selekcjonera polskiej reprezentacji piłkarskiej?".

"Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera" - podkreślił Cezary Kulesza.

Ujawniono termin wyboru nowego selekcjonera. PZPN musi działać

Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski dodał za prezesem Kuleszą, że polska federacja piłkarska dała sobie tydzień czasu na znalezienie następcy Fernando Santosa.

- Podawanie terminu 20 września jest rozsądne, ale nie chcę niczego gwarantować i być zakładnikiem deklaracji i dat. Ten horyzont czasowy jest realny - tłumaczył. Jednak jak sam zaznaczył, jego zdaniem tydzień to wystarczający czas na znalezienie nowego trenera dla polskiej kadry.

Santos poprowadził reprezentację Polski w zaledwie sześciu meczach, w których odnieśli trzy zwycięstwa i trzy porażki. 68-latek w styczniu zastąpił Czesława Michniewicza, ale jego rządy mocno skomplikowały sytuację Polaków w grupie E w el. Euro 2024. W tej chwili zespół Roberta Lewandowskiego i spółki zajmuje przedostatnie miejsce w grupie, tracąc do prowadzących Albańczyków cztery i do drugich Czechów dwa punkty.

Nie przegap