Obserwuj w Google News

Kandydat na selekcjonera uciął plotki. "Nie komentuję tych doniesień"

2 min. czytania
13.09.2023 16:24
Zareaguj Reakcja

- Nie spodziewałem się, że taka sytuacja będzie w naszej grupie eliminacji do mistrzostw Europy – powiedział w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej trener Górnika Zabrze Jan Urban. Szkoleniowiec był wymieniany jako jeden z kandydatów do objęcia stanowiska selekcjonera kadry.

Kandydat na selekcjonera uciął plotki. "Nie komentuję tych doniesień"
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER

 W związku z nadchodzącym odejściem  Fernando Santosa, wrócił temat zatrudnienia Jana Urbana. Trener podkreślił jednak, że nie komentuje doniesień na temat swojej ewentualnej pracy z kadrą.

 - Pamiętam, jak po losowaniu grup eliminacyjnych do ME 2024 mówiło się, że to jest moment na przebudowę reprezentacji. Bo z takiej grupy musimy wyjść. Pomyślałem sobie wtedy, że nam zawsze brakuje szacunku dla przeciwnika. Najpierw trzeba zrobić swoje, a później przebudowujmy. Ale poza tym nic dodać, nic ująć – dodał szkoleniowiec Górnika.

Prowadzeni przez Fernando Santosa Polacy w pięciu występach eliminacyjnych wywalczyli sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią - 8.

Fernando Santos odejdzie z kadry? Tak wyjaśniał wyniki meczów eliminacji

Odejście Fernando Santosa z reprezentacji po ostatnim zgrupowaniu stało się niemal pewne, a od środy wiadomo, że do zwolnienia Portugalczyka potrzeba jeszcze jedynie podpisów obu stron na umowie. Portugalski trener prowadzi reprezentację w trzech zgrupowaniach - w marcu, czerwcu i wrześniu. Jak podkreślał w trakcie konferencji chciał dokonać przebudowy drużyny, ale na przeszkodzie cały czas stawał brak czasu.

 - Mam za sobą dziesięć treningów z kadrą. Dziesięć. Nie możemy mówić o dziewięciu miesiącach pracy, to jest dziesięć treningów. Jesteśmy w fazie przejściowej reprezentacji Polski. Istniała jedna drużyna, a teraz musi powstać nowa, na przyszłość, na długie lata. Staramy się radzić sobie z tym okresem przejściowym, choć oczywiście zależy nam też na tym, żeby wygrywać. Polega to na znajdowaniu nowych rozwiązań, rozwoju krok po kroku. Zmiany wymagają czasu, zwłaszcza gdy jakieś schematy gry są tak głęboko zakorzenione - uważa Santos.

Nie przegap

RadioZET.pl/PAB/PAP/Piotr Girczys