Obserwuj w Google News

Reprezentant Polski nie przyjedzie na zgrupowanie. Uraz wykluczył go z gry

1 min. czytania
20.03.2023 21:09
Zareaguj Reakcja

Kamil Piątkowski z powodu kontuzji nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji i nie zagra z Czechami i Albanią w eliminacjach do Euro 2024. Środkowy obrońca KAA Gent doznał urazu łydki.

Kamil Piątkowski nie przyjedzie na zgrupowanie kadry. Uraz wykluczył go z gry
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER

" Kamil Piątkowski nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji. Uraz mięśniowy, którego doznał we wczorajszym (niedzielnym – przyp.) meczu ligowym wyklucza jego udział w meczach z Czechami i Albanią. Na zgrupowaniu jest już powołany w jego miejsce Bartosz Salamon" – napisał na Twitterze Jakub Kwiatkowski.

Kamil Piątkowski od czasu wypożyczenia do Gentu regularnie występował w meczach ligowych Pro League. Od stycznia zagrał w 8 spotkaniach, a opuścił jedynie dwa, z powodu urazu zginacza. Piątkowski dotarł też z Gentem do ¼ finału Ligi Konferencji, w której zmierzy się z West Hamem. W meczach 1/8 Polak był podstawowym zawodnikiem belgijskiego klubu.

W kadrze Piątkowski zostanie zastąpiony przez Bartosza Salamona, lidera obrony Lecha Poznań. 31-letni obrońca po raz ostatni zagrał mecz w kadrze prawie rok temu – 21 marca 2022 roku.

Redakcja poleca

Kamil Piątkowski nie zagra z Czechami i Albanią. Jest dodatkowe powołanie 

Reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni podejmie w Warszawie Albanię. Oprócz tych drużyn ich rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. 

Zobacz też: Kadra Polski na mecz z Czechami. Santos ogłosił powołania 

Na ten wtorek zaplanowano trening już z udziałem wszystkich kadrowiczów obecnych w Warszawie, włącznie z Bartoszem Salamonem. 

RadioZET.pl/Jakub Kwiatkowski/