Obserwuj w Google News

Kolejny zawodnik opuszcza zgrupowanie kadry. Uraz nie pozwolił mu na grę

2 min. czytania
22.03.2023 11:38
Zareaguj Reakcja

Kacper Kozłowski z powodu urazu opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski - poinformowało TVP Sport. Pomocnik nie weźmie udziału w meczach eliminacyjnych z Czechami i Albanią.

Kacper Kozłowski opuszcza zgrupowanie reprezentacji. Uraz nie pozwolił mu na grę
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kozłowski już we wtorek nie trenował wczoraj z zespołem. Jak poinformował rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski, w ostatnim meczu ligowym młody pomocnik doznał drobnego urazu. „Dlatego trenował wczoraj indywidualnie. Myślę, że dzisiaj, najdalej w czwartek jakieś decyzje odnośnie jego udziału w meczu z Czechami zostaną podjęte” – powiedział Kwiatkowski w „Kanale Sportowym”.

W środę Kacper Kozłowski musiał opuścić zgrupowanie. Wcześniej z powodu kontuzji z kadry wypadł też Kamil Piątkowski i Bartosz Bereszyński. Za obrońcę Napoli do kadry został powołany Tymoteusz Puchacz, a zawodnika Gentu zastąpi Bartosz Salamon.

Na szczęście dla selekcjonera, do zdrowia wraca Jan Bednarek. Obrońca Southampton FC w ostatnim meczu ligowym doznał kontuzji żeber. Badania nie wykazały złamania (silne stłuczenie) i piłkarz we wtorek trenował już z całą drużyną. -Czy żebro wciąż go boli? Na pewno tak, ale gdy patrzyło się na niego podczas treningu, nie było widać, że coś mu dolega. To twardy piłkarz, ćwiczył normalnie z kolegami z zespołu - powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry narodowej Jakub Kwiatkowski.

Redakcja poleca

Reprezentacja Polski zaczyna eliminacje. W piątek mecz z Czechami

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni później podejmą w Warszawie Albanię. Oprócz tych drużyn ich rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

RadioZET.pl/TVP Sport/PAP/Kanał Sportowy