Obserwuj w Google News

Niemcy mają nowego selekcjonera. 36-latek poprowadzi ich na Euro 2024

1 min. czytania
22.09.2023 12:29
Zareaguj Reakcja

Julian Nagelsmann oficjalnie został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Tym samym spełniły się medialne plotki łączące 36-latka z drużyną Die Mannschaft. W piątek niemiecka federacja piłkarska wydała oświadczenie w tej sprawie.

Julian Nagelsmann
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Po zwolnieniu Hansi Flicka niemieckie media natychmiast widziały w Julianie Nagelsmannie jego następcę. Zadaniem 36-latka będzie zażegnanie kryzysu w reprezentacji narodowej. Warto zaznaczyć, że szkoleniowiec po raz drugi przejmuje posadę po Flicku.

W 2021 roku zastąpił go na stanowisku trenera Bayernu Monachium. Po niecałych dwóch latach w Bawarii - w marcu tego roku został zwolniony przez szefów mistrza Niemiec. Według mediów Julian Nagelsmann ma zarabiać 400 tysięcy euro miesięcznie, a jego umowa obowiązuje do Euro 2024.

Julian Nagelsmann nowym trenerem Niemiec

"Mamy w swoim kraju mistrzostwa Europy, to coś wyjątkowego, co zdarza się raz na kilka dekad. Wszystko podporządkowuję temu wspaniałemu turniejowi w naszym kraju. Bardzo chciałem podjąć to wyzwanie. Mecz z Francją był początkiem, w przyszłym roku będziemy zjednoczeni" - cytuje słowa nowego selekcjonera niemiecka federacja piłkarska.

Julian Nagelsmann zadebiutuje w roli szkoleniowca 14 października. Wtedy Niemcy zagrają w towarzyskim meczu z USA.

Nie przegap