Fernando Santos w odwiedzinach u Lewandowskiego. Pierwsza wizyta nowego trenera

13.02.2023 18:07

Fernando Santos po wizycie na meczach ekstraklasy w Gdańsku, Płocku i Warszawie rozpoczął spotkania z kadrowiczami. Pierwszym z zawodników, który osobiście rozmawiał z nowym trenerem był kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski.

Fernando Santos w odwiedzinach u Lewandowskiego. Selekcjoner poznaje kadrowiczów
fot. Twitter/ Łączy nas piłka

Fernando Santos w ubiegłym tygodniu przyleciał do Polski i rozpoczął pracę w nowej roli – selekcjonera naszej reprezentacji. Portugalski trener poświęcił weekend na spotkania ekstraklasy: w piątek oglądał w akcji Lechię i Widzew (0:0), w sobotę był w Płocku na meczu Wisły i Lecha Poznań (0:1), a w niedzielę obejrzał zaciętą walkę Legii z Cracovią (2:2). Po zakończeniu ekstraklasowego tournée, Portugalczyk rozpoczął spotkania z kadrowiczami.

Pierwszym z nich był Robert Lewandowski. Polak jest świeżo po spotkaniu z Villarrealem i kilka dni przed meczem z Manchesterem United, więc spotkanie z nowym selekcjonerem odbyło się w Barcelonie.

Jak donosiły media, Santos chce się w następnej kolejności spotkać z innymi liderami kadry, min. Kamilem Glikiem. Wicekapitan kadry jest obecnie kontuzjowany i najprawdopodobniej przejdzie zabieg, więc rozmowa z Portugalczykiem może odbyć się nieco później.

Fernando Santos kompletuje sztab. Trwają rozmowy z Łukaszem Piszczkiem

Najbliższe dni będą pracowite dla trenera Santosa: oprócz spotkań z kadrowiczami musi on też skompletować sztab, w którym oprócz portugalskich współpracowników znajdą się również Polacy.

Prowadzone są rozmowy z byłym reprezentantem Polski Łukaszem Piszczkiem oraz byłym trenerem Lechii Gdańsk Tomaszem Kaczmarkiem.

Santos zadebiutuje w reprezentacji Polski 24 marca. Biało-czerwoni rozpoczną wówczas eliminacje mistrzostw Europy - z Czechami w Pradze. Trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się spotkanie. Jedną z aren, która może zostać gospodarzem meczu eliminacji jest Polsat Plus Arena Gdańsk, którą trener Fernando Santos wizytował w trakcie meczu Lechii z Widzewem.

loader

RadioZET.pl/PAP/PAB