,

"Zmiany na pewno będą". Fernando Santos zdradził szczegóły składu na Albanię

26.03.2023 12:38

Fernando Santos zapowiedział, że choć nie wie jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądał pierwszy skład reprezentacji Polski w meczu z Albanią, to jednego można się spodziewać – zmian. - Przed chwilą rozegraliśmy mecz z Czechami. Musimy mieć świeżą drużynę. Nie będzie to jakaś radykalna zmiana, jeśli chodzi o skład na Albanię, ale zmiany na pewno będą - stwierdził selekcjoner.

Fernando Santos o składzie reprezentacji: "zmiany na pewno będą"
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Fernando Santos nie będzie mógł umieścić w składzie Matty’ego Casha, który w spotkaniu z Czechami doznał kontuzji. W 10. minucie spotkania zastąpił go Robert Gumny. Zmian w składzie ma być jednak więcej. Powodem jest m.in. zmęczenie zawodników, którzy rozegrają mecz z Albanią 72 godziny po zakończeniu pierwszego spotkania w eliminacjach do Euro 2024.

- Nie jestem w stanie powiedzieć, czy mam 90 procent składu w głowie. 3 dni treningu pozwalają na odpowiedzi na pewne wątpliwości. Później egzaminem jest mecz i niektóre rzeczy trzeba będzie zmodyfikować. Wynika to z dwóch rzeczy. Nie chodzi o postawę piłkarzy, ale o to, jak podchodzę do rywala. Graliśmy 72 godziny temu. Musimy mieć świeżą drużynę - fizycznie i mentalnie - więc zmiany wydają się naturalne - zapowiedział trener reprezentacji Polski.

Portugalski trener w trakcie konferencji prasowej podkreślił też, że wynik meczu z Czechami nie zmienił jego pomysłu na grę kadry. - Na pewno kilku pomysłów nie dało się wdrożyć. Jeśli chodzi o wnioski są one oczywiste – to, co się wydarzyło, nie może się więcej wydarzyć. Jestem przekonany - ja i piłkarze też - że wszyscy rozumiemy przesłanie tego, co się wydarzyło w meczu. Ufam w pełni swoim zawodnikom – stwierdził Santos.

Polska - Albania już w poniedziałek. Daty meczów Polski w eliminacjach do Euro 

Mecz Polski z Albanią na PGE Narodowym rozpocznie się w poniedziałek o godz. 20.45. Naszymi rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

Mecz Mołdawii z Polską odbędzie się 20 czerwca, 7 września zagramy z Wyspami Owczymi, a 10 września z Albanią. 12 i 15 października zmierzymy się z Wyspami Owczymi i Mołdawią, a 17 listopada odbędzie się rewanżowe spotkanie z Czechami.

loader

RadioZET.pl/PAB

Logo radiozet Dzieje się