Co z meczami w el. Euro 2024 na PGE Narodowym? Ważny komunikat

11.01.2023 18:22

Ostateczne decyzja ws. areny na marcowy mecz el. Euro 2024 Polska - Albania zapadnie do poniedziałku 16 stycznia - poinformował rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski. Do tego czasu PZPN musi zgłosić informację do UEFA. Na tę chwilę trwają rozmowy dotyczące m.in. organizacji spotkania na nieczynnym wcześniej PGE Narodowym.

PGE Narodowy
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Sprawa lokalizacji zaplanowanego na 27 marca meczu z Albanią zostanie wyjaśniona do 16 stycznia. Musimy wówczas przesłać ostateczną decyzją do europejskiej centrali. Termin był już przesuwany kilka razy, ten jest ostateczny - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Obecnie najbardziej realne jest rozegranie meczu na PGE Narodowym, choć cały czas trwają rozmowy, a decyzja wciąż nie zapadła.

loader

Największy stadion w Polsce od wielu lat jest uważany za "dom" reprezentacji biało-czerwonych. Jednak od połowy listopada 2022 roku na obiekcie wycofano wszelkie wydarzenia z powodu wykrycia wady konstrukcji dachu (jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej). Wówczas w trybie pilnym przeniesiono towarzyski mecz Polski z Chile, tuż przed wylotem kadry na MŚ w Katarze.

El. Euro 2024: Co z PGE Narodowym?

W połowie grudnia poinformowano o wznowieniu działalności przez PGE Narodowy, ponownie otwarto bramy obiektu. Niedostępne dla gości pozostały jednak trybuny i płyta stadionu.

- Robimy wszystko, by mecz Polska - Albania odbył się na PGE Narodowym zgodnie z planem. Obecnie nasze działania skoncentrowane są na tym, by zaplanowane na 27 marca spotkanie było swoistym otwarciem sezonu imprez całostadionowych na PGE Narodowym. Oczywiście pozostajemy w stałym kontakcie z PZPN w tej sprawie - powiedziała PAP rzeczniczka PGE Narodowego Małgorzata Bajer.

- Jeśli chodzi o status prac, to - jak wiadomo - wszystkie elementy bypassu zostały założone. Dzięki temu, że zabezpieczył i odciążył wadliwy element, mogą być prowadzone prace związane m.in. z pobieraniem próbek materiału z uszkodzonego elementu. Pracujemy także nad planem naprawczym. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, dokładamy wszelkich starań, aby do 27 marca wszystko funkcjonowało jak należy. Żeby rzeczywiście było to pierwsze w tym roku duże wydarzenie na stadionie - kontynuowała.

Jak dodała, sytuacja jest dynamiczna.

- Jesienią nikt z nas nie spodziewał się przecież, że stadion zostanie zamknięty i nie odbędzie się tutaj listopadowy mecz z Chile. Oczywiście cały czas pracujemy nad tym, aby zdiagnozowaną wadę usunąć. Trwają naprawdę bardzo intensywne prace. Jak wspomniałam, pozostajemy w stałym kontakcie z PZPN w tej sprawie - zakończyła rzeczniczka PGE Narodowego.

Mecz z Albanią 27 marca będzie drugim występem biało-czerwonych w zbliżających się el. Euro 2024. Trzy dni wcześniej reprezentacja Polski zagra z Czechami w Pradze.

RadioZET.pl/PAP - Maciej Białek