Obserwuj w Google News

"Dokonałem wyboru". Kulesza potwierdza nowego trenera reprezentacji Polski

2 min. czytania
19.09.2023 15:11
Zareaguj Reakcja

Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Swoją decyzję przekaże kibicom już w środę. Na godzinę 12.00 zaplanowano oficjalną prezentację i konferencję prasową. Kto zostanie następcą Fernando Santosa?

Cezary Kulesza
fot. Piotr Matusewicz/East News

Marek Papszun i Michał Probierz - to dwa nazwiska, o których w kontekście przejęcia reprezentacji Polski mówiło się najwięcej. Sam Kulesza póki co nie chce zdradzać, na kogo postawił. Wszystko wyjaśni się jednak już niedługo. Polski Związek Piłki Nożnej na środę na godzinę 12.00 zwołał oficjalną konferencję prasową. Ta odbędzie się w hotelu Double Tree by Hilton. Wcześniej w tym samym miejscu będą mieć miejsce obrady PZPN.

Kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski?

Podjęcie decyzji ws. następcy Fernando Santosa prezes Kulesza potwierdził w rozmowie z portalem meczyki.pl. - Dokonałem wyboru - powiedział. Czy będzie to Papszun, czy Probierz, nie chciał zdradzić. W przeszłości udowadniał już, że potrafi trzymać dziennikarzy na dystans do ostatniej chwili. Nikt nie spodziewał się przecież, że zatrudni Fernando Santosa. Tak samo zresztą, jak nikt nie spodziewał się, że Portugalczyk wyleci z pracy już po sześciu meczach.

Niezależnie od tego, kto zostanie jutro zaprezentowany w roli selekcjonera reprezentacji Polski, szybko będzie musiał wziąć się do pracy. Do niedzieli spodziewa się, że wyśle powołania na październikowe mecze. Zadebiutuje już 12. dnia tego miesiąca, kiedy to biało-czerwoni w ramach szóstej kolejki eliminacji Euro 2024 zagrają na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Do końca roku Polacy zmierzą się ponadto z Czechami i Mołdawią, a także towarzysko z Litwą.

Reprezentacja Polski w walce o awans na Euro 2024

Jeśli kadrze nie uda się wywalczyć awansu do Euro 2024 poprzez eliminacje, co jest bardzo prawdopodobne, w 2024 roku czekać ją będą baraże. Tak naprawdę to wydaje się być głównym celem pracy nowego selekcjonera. Na to, kto będzie ewentualnym rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Póki co jednak czekamy na środę i odpowiedź na pytanie - kto przejmie kadrę po Santosie.

Nie przegap