,

Gorzkie słowa czeskich mediów pod adresem Polaków. Szczególnie pisali o jednym

25.03.2023 10:23

"Imponujące. Fantastyczne. Rekordowo szybkie. Przede wszystkim niezwykle ważne”, "Młoda reprezentacja zmiotła faworyta” – takie nagłówki pojawiły się w czeskich sobotnich gazetach po bolesnej porażce Polaków w Pradze 1:3 w el. Euro 2024. Nasi południowi sąsiedzi wbili szpilkę biało-czerwonym, wracając do zatrudnienia Fernando Santosa przez PZPN. "Polacy drapią się w głowę. W styczniu kupili ponurego trenera Santosa, który między innymi doprowadził Portugalczyków do europejskiego złota. Teraz nie wiedzą, po co. Tego nie wiedział także Santos"

Lewandowski i Bielik
fot. PAP/EPA

"Czeska reprezentacji w ciągu zaledwie 130 sekund odfajkowała to najważniejsze zadanie w el. Euro 2024: pokonać u siebie Polskę" – napisali dziennikarze gazety Mlada Fronta Dnes (MFD). Pierwsze 130 sekund meczu nazwali "nieznanym dotąd w historii huraganem". Podkreślili, że oczekiwania były skromniejsze. Ich zdaniem trener reprezentacji Czech Jaroslav Szilhavy znalazł właściwą receptę na "szybką śmierć" najważniejszego konkurenta w grupie: bardzo odważny skład, ogromne tempo i sprint do każdej piłki.

Czeskie media o porażce Polaków. Mocne słowa

"Polacy drapią się w głowę. W styczniu kupili ponurego trenera Santosa, który między innymi doprowadził Portugalczyków do europejskiego złota. Teraz nie wiedzą, po co. Tego nie wiedział także Santos" – oceniła MFD i skonstatowała, że do tej pory czeski trener drużyny narodowej Szilhavy uchodził za "konserwatystę", ale tym razem zaryzykował, podejmując odważne decyzje. "Kapelusze z głów" – napisała MFD.

loader

Lidove Noviny (LN), inna ogólnokrajowa, wysokonakładowa gazeta podkreśla "rakietowy start" w kwalifikacjach mistrzostw Europy. "Po dwóch golach Czesi kontrolowali grę" – napisały LN.'W nieskrępowany sposób powalili najgroźniejszego z rywali" – nie szczędzili komplementów.

Poświęcony wydarzeniom sportowym portal iSport dziennika Blesk zauważył, że Robert Lewandowski został zamknięty przez czeską obronę i mógł strzelać tylko z daleka. "Czesi mieli za zadanie obronić się przed atomową bombą w polskim ataku… Udało się. Lewy był w Pradze mało widoczny – także on był pod wrażeniem nieprawdopodobnego początku spotkania" – napisał iSport. W innym komentarzu dziennikarze chwalili odwagę trenera i stwierdzili: „Mniam. Ten żurek smakował nam jak z >>Kuchennych Rewolucji<<”.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Górecki

Logo radiozet Dzieje się