,

Znamy sędziego meczu Czechy - Polska. Już raz przyniósł nam szczęście

21.03.2023 12:16

Grek Anastassios Sidiropoulos będzie sędzią spotkania eliminacji Euro 2024 Czechy - Polska. Biało-czerwoni mogą mieć dobre wspomnienia związane z tym arbitrem.

Anastassios Sidiropoulos (po prawej)
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Anastassios Sidiropoulos ma 43 lat i może się pochwalić bogatym doświadczeniem. Na arenie międzynarodowej jest obecny od 2011 roku. Prowadził spotkania europejskich pucharów, eliminacji mistrzostw świata i Europy oraz mecze Ligi Narodów UEFA. Dobrze jest też znany Legii Warszawa i reprezentacji Polski.

Grek dał się poznać naszej publiczności 20 sierpnia 2015 roku. Wtedy był rozjemcą starcia Legii Warszawa z Zorią Ługańsk w 4. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy. "Wojskowi" wygrali 1:0, następnie ograli rywali 3:2 i zagwarantowali sobie prawo gry w fazie grupowej.

Kim jest sędzia meczu Czechy - Polska?

Drużyna narodowa też może mieć dobre wspomnienia z pracy tego sędziego. Sidiropoulos przypomni się biało-czerwonym po niemal dokładnie 4-letniej przerwie. 21 marca 2019 roku gwizdał w meczu z Austrią w ramach eliminacji Euro 2020 (2021). Nasz zespół wygrał 1:0 po trafieniu Krzysztofa Piątka.

Jego asystentami będą inni Grecy - Polychronis Kostaras i Lazaros Dimitriadis. Jako sędzią techniczny będzie pracował Vassilis Fotias.

Czechy - Polska: debiut Santosa

Mecz z Czechami na Eden Arenie w Pradze będzie oficjalnym debiutem Fernando Santosa w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk objął posadę po Czesławie Michniewiczu, choć ten zrealizował cel, jakim było wyjście z grupy na mundialu w Katarze. 68-latek podczas tego turnieju pracował z ekipą Portugalii.

Szkoleniowiec ma jasno określony cel na spotkania z południowymi sąsiadami, a także z Albanią (27 marca). W jego słowniku nie istnieje pojęcie "planu minimum", on chce zawsze grać o komplet "oczek". Mówił o tym na konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie.

- Plan minimum? Sześć punktów - co do tego nie mam wątpliwości. Zawsze gram po to, żeby zwyciężyć. Nigdy na remis, taki wynik mnie nie cieszy. Jeśli nie mogę wygrać, to mi się nie podoba. Choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że czasami rywal stawia bardzo duże wymagania i o korzystny wynik bywa trudno - podkreślał Santos.

Relacja na żywo z meczu Czechy - Polska na sport.radiozet.pl w piątek 24 marca od godz. 20:45. Ok. 75 minut wcześniej poznamy wyjściowe składy na to spotkanie. Po przylocie na zgrupowanie problemy zdrowotne mieli Jan Bednarek i Kacper Kozłowski, a zatem ich występ stoi pod znakiem zapytania.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się