,

Co za gest polskich piłkarzy! Kapitalne, w jakich koszulkach wyszli

27.03.2023 22:21

Reprezentacja Polski mierzyła się w poniedziałek z Albanią w drugiej kolejce eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Przed rozpoczęciem spotkania polscy piłkarze zdecydowali się na kapitalny gest: założyli na treningu specjalne koszulki.

Polska - Albania
fot. Twitter/Łączy nas piłka/screen

Podczas rozgrzewki przed poniedziałkowym meczem z Albanią w drugiej kolejce eliminacji do Euro 2024 reprezentanci Polski mieli na sobie wyjątkowe koszulki. Widniały na nich nazwiska zawodniczek z kobiecej kadry biało-czerwonych. To gest wyrażający wsparcie dla futbolu kobiet w naszym kraju, mający dodatkowo poprzeć kandydaturę Polski jako organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet w 2025 roku.

– Na co dzień gram w Wolfsburgu, gdzie na równi z męską drużyną funkcjonuje zespół kobiecy, i to w dodatku jeden z najlepszych w Europie. Jego czołową zawodniczką jest nasza Ewa Pajor, która stanowi doskonały przykład, że kobiety i dziewczynki również mogą fantastycznie grać w piłkę i spełniać się na boisku. Tyle że wciąż napotykają na swojej drodze znacznie więcej barier. Prostym gestem, jakim było założenie koszulek z nazwiskami naszych koleżanek, chcieliśmy pokazać, jak bardzo je doceniamy. Mam nadzieję, że przy okazji zwróciliśmy uwagę szerszej publiczności na wysiłek, pasję i zaangażowanie polskiej społeczności kobiecego futbolu – powiedział skrzydłowy reprezentacji Polski Jakub Kamiński.

Polska - Albania: Kapitalny gest polskich piłkarzy przed meczem

Poza nazwiskami piłkarek na dole specjalnie przygotowanych koszulek pojawiło się hasło #CzasNaNas, nawiązujące do strategii piłki nożnej kobiet na najbliższe lata. Pod koniec ubiegłego roku Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy w historii wdrożył dokument, mający być podstawą do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju żeńskiego futbolu w naszym kraju.

#CzasNaNas to również hasło związane z kandydaturą Polski jako gospodarza mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet w 2025 roku. PZPN jest przekonany, że po udanej organizacji EURO 2012, mistrzostw Europy U-21 2017, mistrzostw świata U-20 2019 oraz finałów Ligi Europy w Warszawie (2015) i Gdańsku (2021), teraz nadszedł moment na powtórzenie tych organizacyjnych sukcesów w piłce kobiecej. Organizacja takiego turnieju stałaby się dodatkowym impulsem do rozwoju dyscypliny w naszym kraju i wiązałaby się z historycznym występem biało-czerwonych w imprezie tej rangi.

Komitet Wykonawczy UEFA gospodarza UEFA Women’s EURO 2025 wskaże już 4 kwietnia. Poza Polską o organizację turnieju ubiegają się Francja, Szwajcaria oraz wspólnie: Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja.

loader

RadioZET.pl/laczynaspilka.pl/mat. pras.

Logo radiozet Dzieje się