Obserwuj w Google News

Ten mecz był kluczowy dla Polaków. Znamy wynik spotkania Chorwacja - Armenia

1 min. czytania
21.11.2023 22:34
Zareaguj Reakcja

Od wyniku meczu Chorwacja - Armenia w el. Euro 2024  zależała sytuacja polskich piłkarzy w barażach. Reprezentacja Chorwacji mogła być potencjalnym rywalem biało-czerwonych  w finale baraży o Euro 2024. Jakim rezultatem zakończyło się starcie Chorwacja - Armenia?

Josko Gvardiol
fot. JUAN MABROMATA/AFP/East News

Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się bezpośrednio na mistrzostwa Europy i w marcu będzie musiała postarać się o realizację tego celu poprzez baraże. Droga może być mniej lub bardziej wyboista, zależenie od wyników w innych grupach. W poniedziałek z kursu kolizyjnego biało-czerwonych zniknęli Włosi, we wtorek możemy uniknąć Chorwacji. We wszystko może się wmieszać jeszcze Walia.

Chorwacja - Armenia: wynik

Przed wtorkowymi spotkaniami eliminacji Euro 2024 możliwe są tylko dwa warianty dla podopiecznych Michała Probierza. Ten gorszy zakłada konieczność rywalizacji z Ukrainą, Finlandią albo Islandią w półfinale play-offów, a w finale z lepszym z pary Chorwacja - Estonia. Ekipa z Bałkanów ma wszystko w swoich rękach i to ona będzie rozdawać karty w grupie D. Ostatecznie Chorwaci pokonali Armenię 1:0 po golu Ante Budimira i z drugiego miejsca zakwalifikowała się na turniej w Niemczech.

Źródło: RadioZET/sport.pl

Nie przegap