Obserwuj w Google News

Burza ws. Roberta Lewandowskiego. "Dla mnie to karygodne"

2 min. czytania
20.11.2023 09:33
Zareaguj Reakcja

W mediach zrobiło się gorąco po wywiadzie, jakiego udzielił serwisowi "Weszło" Damian Salwin na temat zachowania Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski. Pozostali psychologowie są poirytowani słowami eksperta. "Karygodne", "To wygląda na złamanie tajemnicy zawodowej" - grzmią.

Robert Lewandowski
fot. Maciej Witkowski/REPORTER/East News

W zeszłym tygodniu na portalu "Weszło" ukazał się wywiad Damiana Salwina. Psycholog reprezentacji Polski w latach 2018-2021 wywołał poruszenie w sieci, po tym jak odniósł się do tematu roli Roberta Lewandowskiego jako kapitana kadry.

- Kiedy analizowałem studia przypadków byłych kapitanów reprezentacji Polski, wybrałem Kazimierza Deynę, Zbigniewa Bońka i Jerzego Brzęczka. Każdy wytworzył swój sposób wpływania na procesy grupowe w reprezentacji. Ja u Roberta nie widziałem czegoś takiego, co dawałoby mu możliwości do wpływania właśnie na procesy grupowe na boisku i poza nim - mówił psycholog.

Redakcja poleca

- (...) Myślę, że jeśli chodzi o lidera i kapitana, trzeba innego zestawu umiejętności, niż Robert Lewandowski posiada - kontynuował.

Burza po słowach Salwina nt. Lewandowskiego

Słowa Salwina zostały szeroko skomentowane w internecie. W rozmowie z portalem sport.pl jeden z psychologów, który poprosił o zachowanie anonimowości nazwał sytuację jako "skandaliczną."

- Dla mnie to skandal, że taki wywiad został udzielony - powiedział.

- W ten sposób zbliżamy się do poziomu trenerów mentalnych, którzy bardzo często nie trzymają zasad tajemnicy zawodowej. Ten wywiad wygląda na złamanie tajemnicy zawodowej. (...) Dla mnie to niedopuszczalne - dodał.

- Myślę, że bez względu na to, czy występujemy w ramach sztabu szkoleniowego w roli psychologa, trenera czy innej osoby nie powinno się wynosić pewnych informacji, zwłaszcza tak wrażliwych jak o charakterze poszczególnych piłkarzy - dodała Anna Cieślak, pracująca w przeszłości w Radomiaku Radom.

Źródło: weszlo.com, sport.pl

Nie przegap