Obserwuj w Google News

Zmiany w kadrze przed meczem z Czechami. Jest dodatkowe powołanie

2 min. czytania
20.03.2023 14:48
Zareaguj Reakcja

Przed meczem Czechy - Polska Fernando Santos ma powołać dodatkowo jednego piłkarza. Tym samym portugalski szkoleniowiec reaguje na problemy zdrowotne w kadrze, gdzie z powodu urazów z gry zostali wykluczeni Jan Bednarek i Kamil Piątkowski.

Bartosz Salamon
fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS

Fernando Santos reaguje przed spotkaniem Czechy - Polska, który zainauguruje el. Euro 2024.  W związku z kontuzjami w obronie, gdzie urazy wykluczyły z gry Kamila Piątkowskiego i Jana Bednarka selekcjoner biało-czerwonych postanowił powołać dodatkowego gracza. Według informacji Tomasza Włodarczyka z serwisu meczyki.pl wybór ma paść na Bartosza Salamona.

Tego samego dnia portal Łączy Nas Piłka potwierdził, że piłkarz Lecha Poznań dołączy do zgrupowania.

- Jeżeli chodzi o Janka Bednarka, miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście po badaniach okazało się, że to żebro jest całe, choć silnie stłuczone. Janek przyjechał już wczoraj, miał dodatkowe badania w Poznaniu. Dostał zastrzyk w bolące miejsce i teraz zacznie się walka z czasem. Jeżeli ten uraz nie będzie mu doskwierać, to oczywiście będzie do dyspozycji selekcjonera w najbliższych meczach. Jeśli nie w obu, to przynajmniej w drugim - z Albanią. Ale na razie ciężko spekulować - mówił Jakub Kwiatkowski, cytowany przez PAP, dodając, że sytuacja z Kamilem Piątkowskim jest o wiele poważniejsza.

Redakcja poleca

Bartosz Salamon powołany do reprezentacji Polski

- Kamil zszedł z boiska wczoraj z powodu kontuzji. Dzisiaj ma badania w swoim klubie w Belgii, wieczorem otrzymamy informację na temat wyników. W zależności od nich zapadnie decyzja, czy zawodnik w ogóle do nas przyjedzie. Ale to stoi pod dużym znakiem zapytania - podkreślił.

Pierwsze spotkanie reprezentacji Polski w ramach el. Euro 2024 odbędzie się w piątek 24 marca w Pradze. Trzy dni później w Warszawie Polacy zmierzą się z Albanią.

RadioZET.pl