,

Andrzej Duda ocenił wygraną z Albanią. Pochwalił jednego reprezentanta

27.03.2023 23:40

Reprezentacja Polski odniosła swoje pierwsze zwycięstwo za kadencji Fernando Santosa. Jak wygraną biało-czerwonych ocenił Andrzej Duda? - Drużyna się zgrywa i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie to wyglądać coraz lepiej - mówił prezydent przed kamerami "Polsatu Sport".

Andrzej Duda
fot. Beata Zawadzka/East News

Reprezentacja Polski zgarnęła pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do Euro 2024. Polacy pokonali Albanię 1:0, a gola na wagę trzech punktów strzelił Karol Świderski. Wygrana sprawiła, że biało-czerwoni przesunęli się w tabeli i są tuż za plecami liderujących Czechów.

Andrzej Duda ocenił zwycięstwo Polski

Spotkanie z wysokości trybun oglądał Andrzej Duda. Jakie przemyślenia po meczu miał prezydent? - W piłce liczą się gole i punkty. Strzeliliśmy o jednego więcej niż rywale i trzeba się z tego cieszyć. Drużyna na pewno grała lepiej niż w Pradze. Wtedy mecz zaczął się dla nas pechowo, Czesi nas zaskoczyli i udało im szybko strzelić dwa gole, co ustawiło spotkanie. To był trudny moment, ale mam nadzieję, że dziś udało nam się go przełamać i fatum gdzieś odeszło - ocenił przed kamerami "Polsatu Sport".

Zobacz także: Instrukcje dla kibiców w meczu Polska - Albania. Tak wyglądał doping

Duda szczególnie docenił występ strzela gola. - Nie tylko za tego gola. Wykonał solidną pracę na boisku. Było to widać wielokrotnie - przyznał.

Prezydent liczy na coraz lepsze wyniki reprezentacji 

Prezydent zabrał także głos w sprawie Fernando Santos. Przypomnijmy, że Portugalczyk zanotował właśnie pierwsze zwycięstwo w roli selekcjonera Polaków. - Nie można oceniać trenera i zawodników po jednym meczu. Momenty są różne. Drużyna się zgrywa i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie to wyglądać coraz lepiej - dodał prezydent.

Odniósł się także do sensacyjnego remisu Czechów z Mołdawią. - Kibice w Czechach z pewnością nie są zadowoleni z tego wyniki. Szczególnie po meczu z nami spodziewali się znacznie więcej, ale - jak widać - każda drużyna miewa trudniejsze momenty - podsumował Andrzej Duda.

loader

RadioZET.pl/Polsat Sport

Logo radiozet Dzieje się