Obserwuj w Google News

A jednak! Fantastyczne wieści dla Polaków. Gigant nie zagra w barażach

2 min. czytania
20.11.2023 22:40
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Włoch zremisowała w Leverkusen z Ukrainą 0:0 w meczu ósmej, ostatniej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy 2024 i tym samym zapewniła sobie bezpośredni awans na ten turniej. Oznacza to, że w barażach polska kadra uniknie starcia z obecnymi mistrzami Europy, ale będzie mogła trafić na swoich wschodnich sąsiadów.

Michał Probierz
fot. PAP/Leszek Szymański

W poniedziałek w dużej mierze wyjaśniło się, z kim zagramy w barażach o mistrzostwa Europy 2024. Dzięki wyjazdowemu remisowi WłochówUkraińcami 0:0 wiemy już, że reprezentacji Polski uda się uniknąć starcia z broniącymi tytułu "Squadra Azzurra".

Spotkanie Italii z naszymi wschodnimi sąsiadami nie obfitowało w gole, ale nie należało także do tych najnudniejszych. Ukraina stworzyła sobie bowiem osiem sytuacji bramkowych, po których oddała pięć celnych strzałów na bramkę Gianluigiego Donnarummy, natomiast Włochy utworzyli sobie aż 17 takich okazji, ale tylko dwie z nich zostały zakończone uderzeniami w światło bramki Anatolija Trubina.

Redakcja poleca

Reprezentacja Włoch nie zagra w barażach o Euro 2024

Duże kontrowersje wywołała niemalże ostatnia akcja meczu, w której Bryan Cristante ryzykownie interweniował w polu karnym, gdy z piłką wbiegł w nie Mychajło Mudryk. Sytuacja wydaje się być na granicy, ponieważ kontakt piłkarza Romy z nogą skrzydłowego Chelsea niewątpliwie był, jednak bardzo subtelny, na co z kolei zupełnie nie wskazywała reakcja Ukraińca, który podwinął nogi i padł jak rażony piorunem.

W powyższej sytuacji sędzia główny powinien jednak przynajmniej obejrzeć wideopowtórki z tego zdarzenia, zanim stwierdził, że Mudryk symulował, czego jednak nie zrobił. Arbitrem meczu był Hiszpan Jesus Gil Manzano.

Co to wszystko oznacza dla reprezentacji Polski? Biało-czerwoni wiedzą już, że w ich barażowej "ścieżce" znajdzie się Estonia oraz Ukraina lub Finlandia. Wciąż nie wiadomo jednak, czy dołączy do niej Walia (co jest bardziej prawdopodobne), czy Chorwacja.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap