Obserwuj w Google News

Stanisław Czerczesow szczerze o wykluczeniu Rosjan. Mówił o jednym

Maciej Walasek
1 min. czytania
22.09.2022 17:29
Zareaguj Reakcja

Stanisław Czerczesow odniósł się do wykluczenia reprezentacji Rosji z eliminacji Euro 2024. Były szkoleniowiec Legii Warszawa przyznał, że izolacja bardzo źle wpłynie na całą kadrę Sbornej. "Jak rosyjska piłka ma tak funkcjonować?" - pytał.

Stanisław Czerczesow
fot. Reuters Pool/Associated Press/East News

"Wszystko przemawia za tym, że Rosjanie nie wystąpią podczas Euro 2024, a kluby nie wiedzą, kiedy powrócą do europejskich rozgrywek. Jak rosyjska piłka nożna ma funkcjonować i się rozwijać w warunkach izolacji?" - cytuje słowa Czerczesowa sport.pl.

Przypomnijmy, że wcześniej UEFA wykluczyła reprezentację Rosji z kwalifikacji do Euro 2024. Zdaniem byłego selekcjonera kadry Sbornej przedłużająca się przerwa tylko pogorszy sytuację zespołu.

"Reprezentacja musi rozegrać kilka meczów, aby zachować pewien rytm. Nie graliśmy dziesięć miesięcy z powodu pandemii, a kiedy o tym mówiłem, wszyscy myśleli, że wymyślamy jakąś wymówkę. Kiedy nie widzisz zespołu przez dziesięć miesięcy od razu staje się jasne, że to zupełnie inni zawodnicy. Czasami nie rozpoznajesz gracza w dwa dni, ale tutaj jest dziesięć miesięcy!" - dodał.

Stanisław Czerczesow zabrał głos po wykluczeniu Rosji z el. Euro 2024

W dalszej części wypowiedzi Stanisław Czerczesow zaznaczył, że ten czas powinien zostać wykorzystany przez rosyjskich piłkarzy na rozwój. "Najważniejsze, żeby nie tracić cierpliwości i nadal grać. Zawodnicy i trenerzy muszą pracować z pełnym oddaniem" - zakończył.

Redakcja poleca

Stanisław Czerczesow prowadził reprezentację Rosji w latach 2016-2021. Wraz z drużyną narodową dotarł do ćwierćfinału MŚ w 2018 roku.

RadioZET.pl