Obserwuj w Google News

Zbigniew Boniek o Euro 2021: zabrakło nam jakości. To ona decyduje na boisku

2 min. czytania
24.06.2021 12:30
Zareaguj Reakcja

Zbigniew Boniek na konferencji prasowej wymienił przyczyny odpadnięcia naszej kadry z Euro 2021 już po fazie grupowej. - Zabrakło jakości, a to jakość decyduje na boisku, co pokazał wczorajszy mecz. Ze Szwecją mieliśmy 30-40 dośrodkowań, z czego większość nie dochodziła do celu. Tego nam zabrakło - stwierdził prezes PZPN. 

Konferencja PZPN NA ŻYWO: RELACJA LIVE z konferencji Zbigniewa Bońka
fot. Piotr Hukalo/East News
  • Polska odpadła z Euro 2021 po przegranej ze Szwecją
  • Nasza reprezentacja zdobyła 1 punkt i zajęła ostatnie miejsce w grupie
  • Na czwartkowej konferencji prasowej PZPN prezes związku Zbigniew Boniek odpowiedział na pytania dziennikarzy dot. postawy naszej reprezentacji na Euro 

Zbigniew Boniek stwierdził, że w meczach ze Słowacją i Szwecją zabrakło nam jakości i umiejętności piłkarskich. Z Hiszpanią graliśmy jak równy z równym, a w dwóch pozostałych spotkaniach mieliśmy lepsze statystyki, ale zabrakło jakości piłkarskiej - stwierdził Boniek. 

Prezes PZPN nie ukrywał, że wynik, jaki nasza kadra osiągnęła na Euro, jest sporym rozczarowaniem. - Nie jestem odpowiedzialny za formę jednego czy dwóch zawodników, tylko za całokształt. Porażka nigdy nie jest pozytywna, ale za dwa miesiące czekają nas kolejne mecze w ramach eliminacji mistrzostw świata i trzeba z optymizmem iść do przodu. Polska piłka pod wieloma względami bardzo się rozwinęła, jednak na wielkich turniejach nie osiągamy tego, co chcemy  – dodał Boniek. 

Euro 2021. Boniek: zatrudnienie Sousy nie było błędem 

- Paulo Sousa jest bardzo dobrym trenerem, pociągnął za sobą zawodników. Takiego zgrupowania pod względem pracy nie pamiętam. To była zupełnie inna drużyna - tłumaczył Boniek, który dodał, że Portugalczyk jest trenerem o wielkim doświadczeniu i wie, czego polskiej drużynie potrzeba.

Wymiana trenera i zatrudnienie Sousy nie było błędem - podkreślił szef PZPN.

RadioZET.pl/PAP/PAB