Obserwuj w Google News

Tomasz Kędziora: "O powołaniu na Euro 2021 dowiedziałem się z telewizji"

2 min. czytania
26.05.2021 13:30
Zareaguj Reakcja

- O powołaniu na Euro 2021 dowiedziałem się z telewizji, oglądając konferencję Paulo Sousy - powiedział Tomasz Kędziora podczas środowej konferencji prasowej w Opalenicy. To normalna praktyka, dlatego nie należy doszukiwać się w tym niczego nadzwyczajnego.

Tomasz Kędziora
fot. PAP
  • Tomasz Kędziora wziął udział w konferencji prasowej w Opalenicy przed Euro 2021
  • Obrońca Dynama Kijów nie otrzymał od Paulo Sousy powołania na poprzednie zgrupowanie
  • O powołaniu na Euro 2021 dowiedziałem się z telewizji, oglądając konferencję Paulo Sousy - mówił były zawodnik Lecha Poznań

Tomasz Kędziora nie wziął udział w marcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski i nie wystąpił w meczach eliminacji MŚ 2022 z Węgrami, Andorą i Anglią. Nowy selekcjoner Paulo Sousa tłumaczył wówczas, że obrońca, który regularnie występuje w Dynamie Kijów, nie pasuje mu do koncepcji na te spotkania. Niespełna trzy miesiące później coś się jednak zmieniło, bo Portugalczyk znalazł dla niego miejsce w drużynie przygotowującej się do Euro 2021.

- Rozmawiałem wtedy z trenerem. Wyjaśnił mi, że mnie nie powoła, ale wciąż na mnie liczy - mówił Kędziora na środowej konferencji prasowej w Opalenicy. - Nie ma sensu wracać do tego, co było. Cieszę się, że tu jestem, że będę mógł pomóc. Stresu nie czuję, mam prawie 27 lat, rozegrałem sporo spotkań na poziomie międzynarodowym - dodał.

Tomasz Kędziora: co mówił na konferencji?

Tomasz Kędziora wyznał - co nie jest jakąś szczególną wiadomością - że "o powołaniu na Euro 2021 dowiedział się z telewizji". Zapewnił, że jest wypoczęty i przygotowany do ciężkiej pracy, ale to od trenera zależy, na jakiej pozycji będzie grał.

- Szkoleniowiec podejmuje decyzje. Mogę grać jako jeden z trzech obrońców, ale też na wahadle - przyznał.

Reprezentacja Polski do 8 czerwca będzie przebywać na zgrupowaniu w Opalenicy. Podczas Euro 2021 będzie stacjonować w Sopocie.

Zapis relacji z konferencji kadry z udziałem Tomasza Kędziory.

.RadioZET.pl