Mateusz Klich wskazał najgroźniejszego piłkarza Szwecji. "Musimy go zatrzymać"
Mateusz Klich na konferencji prasowej przed meczem ze Szwecją wskazał, że najgroźniejszym zawodnikiem Szwecji w środę będzie Alexander Isaka. - Naszym głównym zadaniem będzie zatrzymanie go. To znakomity piłkarz, ma potencjał na bardzo dobrego napastnika – stwierdził pomocnik reprezentacji Polski.

- Mateusz Klich odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas wtorkowej konferencji prasowej
- Pomocnik Leeds zdradził, że nasi reprezentanci będą szczególnie skupiali się na jednym zawodniku Szwecji – Alexandrze Isaku, napastniku Realu Sociedad
Polska - Szwecja. - Alexander Isak to znakomity piłkarz. Ma potencjał na bardzo dobrego napastnika. Naszym głównym zadaniem w meczu ze Szwecją będzie zatrzymanie go – zdradził Mateusz Klich na konferencji prasowej.
Komplementy w stronę napastnika Realu Sociedad posłał też Paulo Sousa, który pojawił się na konferencji po Klichu. - To jeden z najlepszych zawodników na Euro, jeśli chodzi o przejście z fazy obrony do ataku - stwierdził szkoleniowiec naszej kadry.
Klich zapytany o drużynę Janne Anderssona opisał też pokrótce pozostałych zawodników Szwecji - To drużyna, która jest bardzo dobrze zorganizowana w obronie. Grają bardzo uważnie, czekając na kontrataki. Nie wydaje mi się, że Szwedzi są pasywni oddając piłkę rywalowi. To jest ich taktyka, tak chcą grać, bo wierzą, że tak osiągną sukces - podsumował pomocnik.
Polska – Szwecja. Klich: Szwecja podejdzie do spotkania profesjonalnie
Szwecja od wczoraj ma już zapewniony awans do kolejnej fazy Euro 2021. Mimo to, według Klicha, zespół Janne Andressona nie zlekceważy spotkania z Polską. - Szwecja, jeśli wygra mecz z nami, zostanie na 1. miejscu w grupie i na pewno podejdą do tego meczu profesjonalnie, nie odpuszczając nam – stwierdził zawodnik Leeds.
14-krotny reprezentant Polski uważa jednak, że jeśli kadra zagra według taktyki przygotowanej przez Sousę, kibice nie muszą obawiać się meczu. - Jeżeli my wykonamy swój plan, to powinno być bardzo dobrze – zapewnił Klich.
Polska - Szwecja. Transmisja TV, DATA, GODZINA
Polska – Szwecja na żywo odbędzie się w środę, 23 czerwca o godzinie 18:00. Relacja live z tego meczu będzie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.
Mecz będzie można oglądać na antenie TVP 1 i na TVP Sport. Na TVP Sport zaplanowano transmisję łączoną ze starciem Słowacja - Hiszpania.
RadioZET.pl/Łaczy nas piłka