Polska - Szwecja: przewidywany skład. Na kogo postawi Paulo Sousa?

23.06.2021 09:14

Polska - Szwecja SKŁAD: Na kogo postawi Paulo Sousa w kluczowym dla biało-czerwonych meczu Euro 2020 (2021) ze Szwecją? Sprawdź przewidywany skład na spotkanie, które zdecyduje o tym, czy Polska awansuje do 1/8 finału. Mecz Polska - Szwecja na żywo na naszym portalu od godziny 18.00.

Polska - Szwecja SKŁAD PRZEWIDYWANY
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski najprawdopodobniej wystąpi w składzie bardzo podobnym do tego z meczu z Hiszpanią. Spodziewana jest tak naprawdę tylko jedna zmiana - Jakuba Modera zastąpić ma Grzegorz Krychowiak, który z Hiszpanią pauzował za czerwoną kartkę.

W bramce na pewno zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. Przed nim trójkę środkowych obrońców uzupełnią Kamil Glik, Jan Bednarek i Bartosz Bereszyński. Na wahadłach wystąpią Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz, choć w przypadku tego drugiego nie można wykluczyć, że jego miejsce zajmie Maciej Rybus.

loader

W linii pomocy znów zagrają Mateusz Klich i Piotr Zieliński. Partnerować im będzie wspomniany Krychowiak. Za strzelanie bramek odpowiedzialny ma być duet Robert Lewandowski - Karol Świderski.

Polska - Szwecja: przewidywany SKŁAD reprezentacji Polski

Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek - Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich Piotr Zieliński, Tymoteusz Puchacz - Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Przypomnijmy, że Polska, aby awansować do 1/8 finału mistrzostw Europy 2020 (2021), musi tylko (i aż) wygrać ze Szwecją - obojętne jakim wynikiem. W drugim meczu tej grupy o awans powalczą Hiszpanie i Słowacy. Szwecja, jako jedyny zespół grupy E, bez względu na wynik meczu z biało-czerwonymi, jest już pewna gry w 1/8 finału.

Mecz Polska - Szwecja na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik live od godziny 18.00.