Obserwuj w Google News

Polska - Rosja: Sousa: Chcę, żeby Milik mógł zagrać w pierwszym meczu na Euro

2 min. czytania
31.05.2021 14:38
Zareaguj Reakcja

- Do początku turnieju Euro musimy zrobić wszystko, aby Arek Milik, mógł z nami zagrać. Jeśli to nie będzie możliwe, mamy plan, który zmieni trochę dynamikę zespołu - powiedział Paulo Sousa przed meczem Polska - Rosja. W poniedziałkowej konferencji prasowej wziął udział również Bartosz Bereszyński.

Paulo Sousa
fot. PAP

Paulo Sousa przed meczem Polska – Rosja przyznał, że wierzy w powrót Arkadiusza Milika na pierwszy mecz Euro biało-czerwonych ze Słowacją. Gdyby jednak spełnił się najgorszy scenariusz, 50-latek zapewnił, że w razie nieobecności napastnika, ma plan na taką ewentualność.

- Do początku turnieju Euro musimy zrobić wszystko, aby Arek Milik, mógł z nami zagrać. Jeśli to nie będzie możliwe, mamy plan, który zmieni trochę dynamikę zespołu – podkreślił. - Straciliśmy już Piątka i musiałem przeanalizować, którzy zawodnicy będą mogli nam pomóc. Pozycja atakującego jest jedną z najmocniejszych, które mamy. Turniej jest długi i musimy mieć zawodników, którzy będą mogli grać – dodał.

Polska - Rosja: Bereszyński przed meczem towarzyskim

Bartosz Bereszyński zaznaczał, że jest spokojny o treningi. Obrońca reprezentacji Polski chwalił komfort pracy przed Euro 2021.

Redakcja poleca

- Mamy bardzo duży komfort pracy, bo tak naprawdę jeszcze zostało kilkanaście dni do pierwszego meczu turnieju. Mamy komfort przygotowań, bo codziennie możemy pracować nad naszym ustawieniem w ataku i obronie – mówił, dodając, że nie może doczekać się towarzyskiego spotkania z Rosją.

- To ciekawy zespół. Może nie mają wielkiej gwiazdy, ale są silni jako drużyna. Jutro będą chcieli zapewne zagrać agresywnie, są to zawodnicy dobrze przygotowani do gry.

Polska - Rosja: Paulo Sousa chwali Bereszyńskiego

Paulo Sousa w czasie konferencji wyjaśnił, że Bartosz Bereszyński świetnie spisuje się na prawej stronie.

- Prawa strona z Bartkiem Bereszyńskim sprawia się bardzo dobrze. Na ten moment nie chcę zmieniać tego, co działa. Na lewej stronie obrony zawsze wolę mieć zawodnika grającego lewą nogą i tych, którzy są przyzwyczajeni do gry na tej pozycji.

- Jutrzejszy mecz oraz spotkania z Islandią, mają pokazać jak najwięcej regularnej gry, czyli coś, nad czym pracowaliśmy codziennie - dodał Sousa.

Polska - Rosja na żywo odbędzie się we wtorek, 1 czerwca o godzinie 20:45. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl