Świetnie wieści w sprawie Christana Eriksena. Piłkarz wrócił do domu

Paweł Żurek
18.06.2021 18:34

Christian Eriksen przeszedł operację i wyszedł ze szpitala Rigshospitalet. Odwiedził też reprezentację na zgrupowaniu. - Operacja przeszła dobrze. Było wspaniale znów spotkać kolegów – napisał Eriksen w wiadomości przesłanej fanom.

Świetnie wieści w sprawie Christana Eriksena. Piłkarz wrócił do domu
fot. PAP/EPA/Friedemann Vogel / POOL

Christian Eriksen jest już po operacji. Jak poinformowała duńska federacja piłkarska, piłkarz opuścił szpital Rigshospitalet. Odwiedził także reprezentację Danii, a później razem z rodziną udał się do domu. 

"Dziękuję za ogromną liczbę życzeń. Niesamowite było widzieć je i czytać. Operacja przebiegła dobrze. Biorąc pod uwagę okoliczności, czuję się dobrze" - napisał Eriksen w wiadomości przesłanej fanom. Piłkarz Interu opisał też, jak przyjęli go koledzy z reprezentacji. 

"Wspaniale było ich spotkać, zwłaszcza po takim spotkaniu, jakie rozegrali z Belgią. Nie trzeba mówić, że będę im kibicował" - wyznał 29-letni piłkarz. 

Christian Eriksen przeszedł operację. Miał mieć wszczepiony defibrylator

Duńczyk miał mieć wszczepiony ICD (kartiowerter-defibrylator serca).  To urządzenie medyczne, które przerywa potencjalnie groźną dla życia arytmię i przywraca rytm zatokowy serca. Zabiegu wszczepienia kardiowertera - defibrylatora dokonuje się u chorych, u których "pomimo leczenia farmakologicznego istnieje duże ryzyko wystąpienia groźnych dla życia (tak zwanych złośliwych) zaburzeń rytmu serca, mogących doprowadzić do nagłego zatrzymania krążenia i śmierci sercowej".

Lekarz duńskiej kadry Morten Boesen stwierdził, że przed operacją przeprowadzono konsultacje wśród najlepszych lekarzy zajmujących się problemami z sercem. - Christian zaakceptował zabieg i cały plan leczenia. Rozwiązania były konsultowane ze specjalistami w kraju i na świecie. Zalecali je wszyscy - gwarantował Boesen. 

RadioZET.pl/Twitter