Obserwuj w Google News

Kibic trafi do więzienia za rasistowski film. Wyzywał piłkarzy Anglii

1 min. czytania
03.11.2021 15:58
Zareaguj Reakcja

Kibic, który na tle rasowym obrażał w sieci Marcusa Rashforda, Jadona Sancho and Bukayo Sakę został skazany na 10 miesięcy więzienia. 52-letni mężczyzna zamieścił na Facebooku wideo, w którym w wulgarny sposób wyrażał się na temat trzech angielskich piłkarzy.

Kibic trafi do więzienia za rasistowski film. Po finale Euro 2021 wyzywał piłkarzy
fot. FRANK AUGSTEIN/AFP/East News

Jonathon Best, 52-letni kibic reprezentacji Anglii, po finale Euro 2020 zamieścił na Facebooku 18-sekundowe wideo, w którym obrażał Rashforda, Sancho i Sakę. Został skazany przez sąd w Willesden za "opublikowanie obraźliwej i obscenicznej wiadomości”.

Sędzia Denis Brennan stwierdził, że ten wyrok – 10 miesięcy pozbawienia wolności – ma przestrzec internautów przed podobnymi zachowaniami. - Słowa, których użyłeś, były podłe i obraźliwe. Uderzają one w samą naturę naszego cywilizowanego społeczeństwa – powiedział Brennan.

Euro 2020. Policja interweniuje po rasistowskich atakach

Rashford, Sancho and Saka, którzy zmarnowali rzuty karne w finale Euro 2020 otrzymali od internautów setki obraźliwych wiadomości.

Skazany na karę więzienia Jonathan Best jest kierowcą. Mieszka w Londynie. Policja dowiedziała się o wulgarnym wpisie od znajomego 52-latka. Best został upomniany, ale miał odpowiedzieć, że „na własnym profilu będzie robił to, co chce”.

Redakcja poleca

Po finale Euro 2020 i wszystkich wiadomościach, które zostały wysłane do reprezentantów Anglii, policja aresztowała 11 osób.

RadioZET.pl/PAB