Kibice wściekli na TVP. Chodzi o komentatorów ćwierćfinałów Euro 2020 (2021)

30.06.2021 11:11

Ćwierćfinały Euro 2020 (2021) - lista komentatorów. TVP Sport ogłosiło nazwiska komentatorów, którzy będą pracować przy okazji meczów 1/4 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Kibice są wściekli na nieobecność w rozpisce Rafała Wolskiego. "Po to go braliście, by mecze komentowali Szpakowski i Iwański?" - pyta jeden z nich.

Dariusz Szpakowski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews
  • TVP Sport opublikowało listę komentatorów na spotkania 1/4 finału Euro 2020 (2021)
  • Z rozpiski wypadł Rafał Wolski, jeden z najlepiej ocenianych komentatorów podczas tego turnieju
  • Kibice nie szczędzą cierpkich słów pod adresem Telewizji Polskiej

Euro 2020 (2021) wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostało osiem drużyn, w tym tak nieoczywiste jak Szwajcaria, Czechy czy Ukraina. W 1/8 finału odpadli za to wszyscy członkowie "grupy śmierci" - mistrzowie świata Francuzi, poprzedni mistrzowie globu Niemcy oraz broniący tytułu mistrzów Europy Portugalczycy. W turnieju nie ma już także wicemistrzów świata Chorwatów, którzy po szalonym spotkaniu i dogrywce nie sprostali rywalom biało-czerwonych w fazie grupowej Hiszpanom.

Przy okazji meczów grupowych i pierwszej rundy fazy pucharowej pracowało siedem par komentatorsko-eksperckich w TVP Sport. W ćwierćfinałach zabraknie trzech z nich, w tym Rafała Wolskiego. Jego nieobecność w rozpisce wywołała falę oburzenia w sieci.

Euro 2020 (2021): Rafał Wolski nie skomentuje meczów 1/4 finału

Rafał Wolski był jednym z najbardziej chwalonych komentatorów TVP w trakcie Euro 2020 (2021). Jego kolegom po fachu zdarzały się liczne wpadki, błędy językowe, zanudzanie rzekomymi ciekawostkami czy brak należytego przygotowania. On miał być tym, który stosunkowo najrzadziej się mylił, a jego słów słuchało się z przyjemnością. Niestety, w ćwierćfinałach tego głosu już nie usłyszymy.

"Strzeliliście sobie samobója", "nieporozumienie", "po to wzięliście Wolskiego, żeby mecze dalej komentowali Szpakowski czy Iwański", "gdzie jest najlepszy komentator tych mistrzostw Rafał Wolski" - czytamy pod postem.

W środę Marek Szkolnikowski opublikował post na Twitterze, w którym wytłumaczył decyzję. Szef TVP Sport wyjaśnił, że takie były ustalenia przed rozpoczęciem Euro.

- Ale wiecie, że poza tt istnieje realny świat? Taki, w którym liczy się dane słowo i uścisk dłoni, gdzie obowiązuje szacunek wobec pracowników, a decyzje podejmuje się biorąc pod uwagę interes 38 milionów Polaków, a nie twitterka? - czytamy.

Warto nadmienić, że Rafał Wolski formalnie nie jest pracownikiem TVP, a jedynie został zaproszony do współpracy.

loader

Euro 2020 (2021) - kto skomentuje 1/4 finału?

Z listy komentatorów wypadli ponadto Sławomir Kwiatkowski i Michał Zawacki. Kto zatem skomentuje mecze ćwierćfinałowe Euro 2020 (2021)?

Zacznie Jacek Laskowski w duecie z Robertem Podolińskim, którzy opowiedzą o spotkaniu Szwajcaria - Hiszpania. Za hit Belgia - Włochy odpowiedzą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. W kolejnym dniu za mikrofonem zasiądą Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak (Czechy - Dania) oraz Maciej Iwański i Marcin Żewłakow (Ukraina - Anglia).

1/4 finału Euro 2020 (2021) - KOMENTATORZY: Kto skomentuje ćwierćfinały?

2.07.2021 (piątek), 18:00 Szwajcaria – Hiszpania
Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

2.07.2021 (piątek), 21:00 Belgia – Włochy
Komentarz: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

3.07.2021 (sobota), 18:00 Czechy – Dania
Komentarz: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak

3.07.2021 (sobota), 21:00 Ukraina – Anglia
Komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

RadioZET.pl/sport.tvp.pl