Polacy poznali rywali w eliminacjach. Kadra dostanie szansę na rehabilitację

02.02.2023 13:28

Niemcy, Izrael, Bułgaria, Kosowo i Estonia to rywale Polski w grupie D eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej. Losowanie odbyło się w czwartek w Nyonie. Gospodarzem turnieju finałowego jest Słowacja.

El. do ME U21. Polacy poznali rywali w eliminacjach. Szansa na rehabilitację
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Reprezentacja Polski U21 mierzyła się już z Niemcami i Izraelem w eliminacjach do mistrzostw Europy, które odbędą się w tym rokuNasza kadra uplasowała się w grupie na trzecim miejscu - za Niemcami oraz Izraelem -  w związku z czym nie zagra w turnieju, do którego dostali się tylko zwycięzcy grup i najlepsze zespoły z drugich miejsc. Polacy w tym roku dostaną szansę na rehabilitację.

System eliminacyjny, który obowiązywał przed ME 2023 będzie obowiązywał także przed ME U21 2025. Bezpośrednio z eliminacji awansuje dziewięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc.

Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe. Ich zwycięzcy także wystąpią w turnieju finałowym. Pierwsze spotkania eliminacji odbędą się 20 marca. Ostatnie mecze barażowe zaplanowano natomiast na 19 listopada 2024 roku.

loader

RadioZET.pl/PAP/wkp/ cegl/