Z Ruchu Chorzów do ligi włoskiej. Transfer marzeń 16-latka z Polski

31.01.2023 11:36

Jak poinformowały oba kluby, 16-letni piłkarz pierwszoligowego Ruchu Chorzów przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do włoskiego drugoligowego Cagliari Calcio. - Dla mnie to wielka sprawa, spełniłem kolejne marzenie - przyznał młody obrońca.

Antoni Franke
fot. Twitter/Łukasz Maciongowski

16-letni piłkarz pierwszoligowego Ruchu Chorzów Antoni Franke przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do włoskiego drugoligowego zespołu Cagliari Calcio – poinformował klub z Górnego Śląska.

Wychowanek „Niebieskich” zaliczył występ w pierwszej drużynie w lipcu 2022, kiedy zagrał kilka minut w meczu Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków. Był jednym z najmłodszych debiutantów w historii Ruchu. Obrońca związał się z Cagliari kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025.

Antoni Franke w Cagliari Calcio

- Dla mnie to wielka sprawa, spełniłem kolejne marzenie. Teraz muszę szybko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, dawać z siebie wszystko na treningach i dostać się do pierwszej drużyny, co na pewno nie będzie łatwe. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim trenerom, zawodnikom i pracownikom Ruchu, z którymi miałem możliwość pracować na boisku i poza nim, począwszy od UKS Ruch Chorzów, przez Akademię Piłkarską aż po pierwszą drużynę "Niebieskich" – powiedział zawodnik, cytowany w klubowych mediach.

W styczniu 2016 Ruch (wtedy grający w PKO BP Ekstraklasie) sprzedał do angielskiego Liverpoolu 17-letniego bramkarza Kamila Grabarę, który występował w trzecioligowych rezerwach chorzowian.

Grający obecnie w FC Kopenhaga Grabara ma za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Polski, a w grudniu został w laureatem nagrody "Złota bramka" przyznawanej najlepszemu bramkarzowi sezonu w duńskiej lidze.

loader

RadioZET.pl/PAP