Wszystko jasne. Wiadomo, co z przyszłością Artura Jędrzejczyka

06.02.2023 20:55

Jak poinformowała w poniedziałek Legia Warszawa, obrońca reprezentacji Polski Artur Jędrzejczyk przedłużył kontrakt z klubem do 2024 roku. - Bardzo się cieszę, że mogę zostać u siebie, w swoim domu - powiedział popularny "Jędza".

Artur Jędrzejczyk
fot. AP/Associated Press/East News

Piłkarz reprezentacji Polski Artur Jędrzejczyk przedłużył do 2024 roku kontrakt z Legią Warszawa, której jest wieloletnim kapitanem - poinformował w poniedziałek stołeczny klub.

35-letni obrońca rozegrał w barwach Legii 332 mecze, co daje mu dziesiąte miejsce w klasyfikacji klubowej. Przy Łazienkowskiej zadebiutował w lipcu 2006 roku w meczu o Superpuchar Polski. Przez blisko 17 lat zdobył sześć tytułów mistrza kraju, pięć Pucharów Polski i grał w dwóch fazach grupowych Ligi Europy.

Artur Jędrzejczyk przedłużył kontrakt z Legią

- Bardzo się cieszę, że mogę zostać u siebie, w swoim domu. Nawet gdyby pojawiły się inne propozycje - Legia zawsze będzie na pierwszym miejscu - powiedział Jędrzejczyk, cytowany na stronie internetowej Legii.

W reprezentacji Polski rozegrał 41 meczów i strzelił trzy gole. Grał w mistrzostwach Europy we Francji (2016) oraz na mundialach w Rosji (2018) i w Katarze (2022). W tym ostatnim turnieju wystąpił w przegranym 0:2 meczu z Argentyną.

RadioZET.pl/PAP