,

To już potwierdzone. Polski gigant wystawiony na sprzedaż

26.05.2023 09:57

Jak poinformował w czwartek wieczorem Śląsk Wrocław, klub został oficjalnie wystawiony na sprzedaż. Miasto chce sprzedać co najmniej 51 procent akcji zespołu, zachowując jednak przy tym około 20 procent.

John Yeboah
fot. Maciej Witkowski/REPORTER/East News

Wrocławscy radni wyrazili w czwartek wieczorem zgodę na wystawienie na sprzedaż piłkarskiego klubu Śląsk Wrocław. Miasto chce sprzedać co najmniej 51 proc. akcji i nie więcej niż 79,61 proc., zachowując 20 proc. akcji.

Dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego wrocławskiego magistratu Maria Michułka, referując uchwałę zezwalająca na zbycie klubu piłkarskiego, poinformowała, że minimalna cena została określona na niemal 8,5 mln zł za 100 proc. akcji.

Śląsk Wrocław wystawiony na sprzedaż

- Chcemy zbyć od 51 proc. do blisko 80 proc. akcji, czyli większościowy pakiet udziałów, zachowując jednak wiązkę uprawnień dla gminy – powiedziała Michułka.

Dyrektor dodała, że miasto „szuka inwestora, a nie kupującego akcję”. - Liczymy na inwestycje potencjalnego inwestora w klubie; chcielibyśmy, aby Śląsk Wrocław miał zapewniony stabilny rozwój – mówiła.

Według założeń Gmina Wrocław po sprzedaży udziałów ma zachować jednego członka w radzie nadzorczej. - Będziemy wymagać od inwestora zapewnienia nam możliwości realizacji prawa odkupu akcji w momencie kiedy inwestor nie będzie wywiązywał się z umowy inwestycyjnej. Chodzi tu o zabezpieczenie dziedzictwa, jakie wiąże się z klubem – mówiła Michułka.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się