Szymon Marciniak wraca do sędziowania ekstraklasy. Wiemy, jaki mecz poprowadzi

02.02.2023 14:30

Szymon Marciniak w ten weekend wróci do rozstrzygania spotkań w ekstraklasie. Najlepszy polski arbiter znalazł się w obsadzie sędziowskiej na najbliższą kolejkę.

Szymon Marciniak poprowadzi mecz ekstraklasy. Powrót po półrocznej przerwie
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

Szymon Marciniak wraz z ekipą – Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim – będzie prowadził sobotni mecz Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice. Spotkanie odbędzie się o godz. 15. Dzień wcześniej, w piątek o godz. 20, Marciniak będzie też sędzią VAR w trakcie spotkania Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok.

Tomasz Kwiatkowski, który towarzyszył Szymonowi Marciniakowi w trakcie mundialu, w tej kolejce rozstrzygnie spotkanie Radomiak – Stal Mielec, a także będzie sędzią VAR w meczu Wisły Płock z Wartą Poznań.

Dla Szymona Marciniaka spotkanie w Częstochowie będzie powrotem na krajowe boiska po występie na mundialu w Katarze, uświetnionym sędziowaniem finału. Później Polak wraz z ekipą prowadził m.in. spotkanie derbowe w Egipcie, był na szkoleniu w Arabii Saudyjskiej, a także sędziował mecz Arab Cup pomiędzy Katarem i Algierią.

Szymon Marciniak wraca do ekstraklasy po pół roku

Szymon Marciniak po raz ostatni sędziował mecz polskich drużyn w październiku zeszłego roku. Najlepszy polski arbiter prowadził wówczas spotkanie Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze. Potem Marciniak sędziował jeszcze w meczu Barcelony z Interem na Camp Nou (3:3), Dynama Zagrzeb z AC Milanem (0:4) i Olympique'u Marsylia z Tottenhamem (1:2).

Po tych spotkaniach przyszedł czas na mundial, w którym Polak poprowadził mecz grupowy Francji z Danią, 1/8 finału, w którym Australia grała z Argentyną i sławnego już finału Argentyna - Francja. 

RadioZET.pl/PAB