Obserwuj w Google News

Szok! Grał w Lidze Mistrzów w Manchesterze United. Teraz zagra w Ekstraklasie

1 min. czytania
26.07.2023 21:10
Zareaguj Reakcja

To jeden z największych hitów transferowego okienka w PKO BP Ekstraklasie. Były zawodnik Manchesteru United, Cameron Borthwick-Jackson, został ogłoszony nowym nabytkiem Śląska Wrocław.

Cameron Borthwick-Jackson
fot. pixathlon / M.I.S/REPORTER/East News

Cameron Borthwick-Jackson został piłkarzem grającego w ekstraklasie  Śląska Wrocław. 26-letni lewy obrońca jest wychowankiem Manchesteru United, a ostatnio bronił barw Burton Albion FC.

Borthwick-Jackson, który nominalnie jest lewym obrońcą, ale może też grać jako boczny pomocnik, jest wychowankiem Manchesteru United, w którego barwach rozegrał dziesięć meczów w Premier League, a także jedno w Lidze Mistrzów.

Redakcja poleca

Cameron Borthwick-Jackson piłkarzem Śląska

Ponieważ nie mógł na stałe wywalczyć sobie miejsca w szerokiej kadrze, próbował swoich sił w innych zespołach. Był zawodnikiem m.in. Wolverhampton Wanderers, Leeds United, Oldham Athletic FC, a ostatnio Burton Albion, dla którego w sezonie 2022/2023 rozegrał 22 mecze.

- Potrzebowaliśmy zawodnika na tę pozycję i cieszymy się, że będzie nim Cameron. To piłkarz z doświadczeniem na absolutnie najwyższym poziomie, wychowany w Manchesterze United. W ostatnich sezonach rozegrał sporo meczów na angielskich boiskach i liczymy, że sporo wniesie do naszej formacji defensywnej - skomentował transfer dyrektor sportowy Śląska Wrocław David Balda.

To szósty zawodnik pozyskany latem przez Śląsk. Wcześniej do drużyny trenera Jacka Magiery dołączyli: Turek Burak Ince, Bułgar Aleks Petkow, Duńczyk Kenneth Zohore, Kacper Trelowski i Mateusz Żukowski.

RadioZET.pl