Obserwuj w Google News

Smutna wiadomość. Nie żyje zasłużony działacz polskiego klubu

1 min. czytania
11.03.2023 12:12
Zareaguj Reakcja

Paweł Prokop nie żyje. Przewodniczący Rady Nadzorczej MKS Cracovia SSA był związany z "Pasami" od 1995 roku. Miał zaledwie 52 lata.

Paweł Prokop
fot. Twitter/Cracovia

Informację o śmierci Pawła Prokopa podała w swoich mediach społecznościowych Cracovia. "Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci Przewodniczącego Rady Nadzorczej MKS Cracovia SSA, Pana Pawła Prokopa. W imieniu całego Klubu składamy najszczersze kondolencje najbliższej rodzinie" - napisano.

Prokop od dawna był jednym z najważniejszych współpracowników właściciela Cracovii, Janusza Filipiaka. Wystarczy powiedzieć, że przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa w jego firmie - Comarchu.

Redakcja poleca

Paweł Prokop nie żyje

Absolwent AGH w Krakowie na kierunku informatyka związał się z Comarchem w 1995 roku, a zaledwie rok później wszedł do zarządu tej firmy. W radzie nadzorczej Cracovii zasiadł z kolei w 2004 r.

W ostatnich latach awansował na pozycję przewodniczącego rady, co pozwoliło mu mieć realny, stały wpływ na działania najstarszego klubu w Polsce. W związku z tym w najbliższym czasie możemy się spodziewać akcentów żałobnych przy okazji meczów "Pasów".

Najbliższe spotkanie Cracovia rozegra w niedzielę, przeciwko Warcie Poznań. Wszystko wskazuje na to, że na ramionach piłkarzy krakowian ujrzymy czarne opaski, a mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy.

RadioZET.pl/Cracovia