Obserwuj w Google News

Ruch Chorzów - GKS Tychy: Transmisja. Gdzie obejrzeć mecz 1. Ligi?

2 min. czytania
01.06.2023 12:41
Zareaguj Reakcja

Ruch Chorzów - GKS Tychy na żywo w tv i online. "Niebiescy" mają wszystko w swoich rękach, a wygrana da im powrót po sześciu latach do ekstraklasy. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć transmisję meczu Ruch - GKS Tychy.

Tomasz Wójtowicz
fot. Adrian Slazok/REPORTER/EastNews

Walka o awans do ekstraklasy dawno nie była tak zacięta. Przed ostatnią kolejką aż cztery drużyny mają szansę na bezpośrednią promocję, ale w najbardziej komfortowej sytuacji jest Ruch Chorzów, bo to on obecnie zajmuje 2. miejsce i ma wszystko w swoich rękach. Aby mieć pewność i nie oglądać się na rywali, będzie musiał ograć w kolejnych derbach Śląska GKS Tychy.

Pozostali kandydaci do gry w elicie - Puszcza Niepołomice, Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Wisła Kraków - muszą wygrać i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Oczywiście przed nimi jeszcze dodatkowa szansa w barażach, ale każda z tych ekip chciałaby mieć już bilet do ekstraklasy w kieszeni.

Redakcja poleca

Ruch Chorzów - GKS Tychy: gdzie oglądać mecz?

Ruch Chorzów jako beniaminek 1. Ligi błyskawicznie stanął przed szansą powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej po sześcioletniej tułaczce po niższych ligach. Klub musiał mierzyć się z karną degradacją za zaległości finansowe i odbudować swoją pozycję. A ta była niezwykle znacząca w historii polskiego futbolu - to przecież 14-krotny mistrz kraju. Więcej tytułów ma tylko Legia Warszawa (15), a tyle samo Górnik Zabrze.

"Niebiescy" mogli zapewnić sobie bezpośrednią promocję już w poprzedniej kolejce, ale niespodziewanie przegrali na wyjeździe w derbach Śląska z GKS-em Katowice. - Zdajemy sobie sprawę, że ten mecz może nas drogo kosztować - mówił na konferencji prasowej trener chorzowian Jarosław Skrobacz. - Nie wszyscy wytrzymali obciążenie psychiczne - dodał.

Presja jednak nie spadnie, a jeszcze wzrośnie. Rywal może nie będzie należał do najsilniejszych, bo to 13. w tabeli 1. Ligi GKS Tychy, natomiast stawka będzie niebagatelna. I właśnie ona może sparaliżować niektórych zawodników, co z kolei postarają się wykorzystać najpierw goście, a przy okazji również rywale w korespondencyjnej walce o awans.

Ruch Chorzów - GKS Tychy: transmisja TV i online

Mecz Ruch Chorzów - GKS Tychy w 34. kolejce 1. Ligi odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 17:30. Transmisja TV w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Premium oraz online na stronie posatboxgo.pl. Cała seria rozpocznie się o tej samej godzinie.

RadioZET.pl/ksruch.com